В Україні знову підвищується пенсійний вік – депутати подали законопроєкт

Читать на русском
Законопроєкт, поданий депутатами, пропонує з 1 січня 2023 року підвищувати пенсійний вік для українців на один місяць щороку
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

В Україні народні депутати ініціювали подальше підвищення віку українців для виходу на пенсію, 2 червня зареєструвавши законопроєкт № 5566 у Верховній Раді.

Документ опублікований на сайті парламенту.

Законопроєкт пропонує з 1 січня 2023 року підвищувати пенсійний вік для українців на один місяць щороку. Таким чином, до 2035 року українці виходитимуть на пенсію в 61 рік, тоді як зараз виходять на пенсію в 60 років.

До якого віку доживають та скільки грошей отримують пенсіонери в різних країнах світуВ Україні середній розмір пенсії становить тільки 117 євро, а у Франції – майже 1,4 тисячі.

Також передбачається, що пенсійний вік можуть знизити на пів року для жінок, які народили та виростили дитину до шести років. При цьому «знижка» за дітей підсумовується, за кожного дається шість місяців в мінус, але сумарно пенсійний вік можна буде знизити не більше, ніж на три роки. Передбачається, що такий крок допоможе стимулювати народжуваність в країні.

Депутати від Партії «Слуга народу», які ініціювали законопроєкт, у своїй пояснювальній записці апелюють до досвіду європейських держав, де мінімальна планка виходу на пенсію встановлена в 65 років.

Накопичувальна пенсійна система: як депутати пропонують проводити реформуЗапровадити накопичувальне пенсійне забезпечення як додатковий елемент системи пропонують Третьякова і Струневич.

Також вони вказують на важке становище української пенсійної системи, яка вже не в змозі виплачувати пенсії всім пенсіонерам. Тому на їхню думку поряд з введенням накопичувальної пенсійної системи в країні потрібно підвищувати пенсійний вік.

Нагадаємо, що в Україні з 1 квітня підвищили вік виходу жінок на пенсію до 60 років. Це останній етап збільшення пенсійного віку, відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»; протягом десяти років щороку жінкам підвищували пенсійний вік на пів року.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал