НАБУ отримало доступ до документів ліквідованого Верховного суду

Читать на русском
Антикорупційний суд надав дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів Верховного суду України.
Верховний суд України

Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на тимчасовий доступ до документів та речей Верховного суду України, який перебуває у стадії ліквідації, в межах справи про можливі зловживання.

Таке рішення ще 24 березня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

За заявою посадовця ВСУ була порушена вказана справа. На думку заявника, колишній голова ВСУ Василь Гуменюк нібито з особистих причин та через персональну незгоду із законодавчо ухваленим на той момент рішенням про ліквідацію ВСУ як юридичної особи, перешкоджає процедурі ліквідації, що виявляється зокрема у непереданні до ВС належного йому згідно із вищевказаними нормами майна, яке через неналежні строки та умови зберігання псується та існують ризики його розкрадання через відсутність його контролю, обліку та інвентаризації.

За даними заявника, близько 70 одиниць автівок ВСУ, які перебували у віданні державного підприємства «Автобаза Верховного суду України» перебувають на подвір'ї суду без номерних засобів, ключів та технічних паспортів, внаслідок чого майно, вартістю 13 млн грн псується без належного догляду. З матеріалів внутрішнього аудиту вбачається, що посадові особи ВСУ та ДП «Автобаза ВСУ», попри відсутність виділених коштів на забезпечення транспортних перевезень, списують видатки як власні видатки підприємства, тобто безпідставно та протиправно використовують кошти, які виділяються на ліквідацію підприємства та ВСУ для здійснення транспортних перевезень, що могло призвести до шкоди в майже 3 млн грн.

Окремо у справі досліджують рапорт Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України щодо можливих неправомірних дій Гуменюка, а саме привласнення матеріальних цінностей на загальну суму 29,3 млн грн. У межах цієї справи детектив НАБУ просив тимчасовий доступ до документів ВСУ щодо вищевказаних фактів. ВАКС клопотання задовольнив, проте до суду надійшла заява Гуменюка про роз'яснення цього рішення. Антикорупційний суд відмовив йому.

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливу розтрату коштів на програмі «Електронна столиця».

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал