Антикорупційний суд продовжив розслідування справи про «Електронну столицю»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива Національного бюро про продовження строку досудового розслідування.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 16 серпня строки розслідування кримінального провадження за фактом можливої розтрати коштів на реалізації комплексної міської цільової програми з протидії загрозам у місті Києві «Електронна столиця».

Таке рішення 15 квітня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

У справі досліджують факти можливої розтрати коштів службовими особами комунального підприємства «Інформатика» Київської міської ради за попередньою змовою з приватними компаніями ТОВ «Інтелекшуал Констракшн», ТОВ «Новітні цифрові технології», ТОВ «Основи безпеки», ТОВ «Каргон» Науково-дослідного центру судових експертиз з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (НДЦСЕ) та іншими особами.

«Електронна столиця»: що заплановано в рамках програми на 2019 — 2022 рокиНа програму Електронна столиця в 2019-2022 роки може піти понад 7 млрд грн. Дивимося, що заплановано зробити.

Зокрема, детективи встановили, що один із тендерів, проведений КП «Інформатика», був скасований, хоча там визначили переможцем ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» із сумою 45 млн грн. Після цього підприємство вже оголосило переговорну процедуру закупівлі по аналогічному предмету у ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» за 120 млн грн, тобто вартість предмету закупівлі безпідставно зросла. При цьому підставою застосування КП «Інформатика» переговорної процедури закупівлі послугувало консультативне повідомлення судових експертів НДЦСЕ, яким було надано висновок про відсутність конкуренції на ринку.

Також КП «Інформатика» провело ще низку тендерів приблизно на 150 млн грн, які потім оскаржили в Антимонопольному комітеті України. АМКУ задовольнив низку скаргу, а КП «Інформатика», своєю чергою, скасувало всі тендери і потім провело переговорну процедуру з тим таки ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» на 120 млн грн. Підставою для проведення цих переговорів вказали консультативне повідомлення судових експертів НДЦСЕ.

Окремо деякі збитки від цих тендерів вже встановлено аудитом Державної аудиторської служби. Однак, строки розслідування справи завершуються, а тому слідство необхідно продовжити. Зокрема, детективам необхідно одержати відповідь на міжнародну правову допомогу з Китаю; результати комплексної експертизи; тимчасовий доступ до документів тощо. Вивчивши клопотання, суддя задовольнив його частково і продовжив слідство до 16 серпня.

Нагадаємо, аудит встановив неефективне використання 254 млн грн на реалізації програми «Електронна столиця». «Слово і діло» також з'ясувало, що заплановано в рамках цієї програми на 2019-2022 роки.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал