Закон про всеукраїнський референдум набув чинності

Читать на русском
Закон про всеукраїнський референдум набув чинності. Його може призначати президент або Верховна рада.
Фото з відкритих джерел.

Закон про всеукраїнський референдум набув чинності. Його, залежно від питання, може призначати президент, Верховна рада або президент за народною ініціативою.

Документ 10 квітня був опублікований у виданні «Голос України».

У яких країнах проводили референдуми в 2014-2021 рокахУ Росії в 2020 році проводили референдум щодо поправок до конституції. У Шотландії в 2014 році відбувся референдум про незалежність.

Відповідно до закону, на референдум можуть виносити питання про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України; питання загальнодержавного значення; питання про зміну території України за умови збереження територіальної цілісності нашої держави, а також про припинення дії тих чи інших законів України або окремих їх положень.

Водночас не можуть виноситися питання, що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права; питання щодо скасовування чи обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці.

Також не можуть виноситися на референдум і питання податків, бюджету, амністії, а також ті, що перебувають у віданні органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про всеукраїнський референдум», який Рада ухвалила у січні цього року.

Нагадаємо, ВР ухвалила законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум 26 січня 2021 року. Ми писали про те, як голосували нардепи.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал