ОПОРА вимагає розслідування ймовірних порушень на довиборах у Раду

Читать на русском
ОПОРА заявила про недотримання у ОВО №87 на виборах народного депутата України права виборців на законне і чесне встановлення підсумків їхнього волевиявлення.
Укрінформ

ОПОРА заявила про недотримання у ОВО №87 на виборах народного депутата України права виборців на законне і чесне встановлення підсумків їхнього волевиявлення.

Про це йдеться в заяві громадянської мережі «ОПОРА».

«Надзвичайний виклик для демократичності та законності виборів в окрузі вимагає від держави та правоохоронних органів невідкладних дій щодо встановлення винних у можливому спотворенні результатів голосування та ймовірних шахрайських дій з виборчою документацією. У разі відсутності об’єктивних та комплексних розслідувань, результати проміжних виборів народного депутата України матимуть низьку суспільну легітимність. Спостерігачі ОПОРИ наполягають на розслідуванні всіх без виключення версій щодо причин невідповідності даних протоколів ДВК та результатів повторного підрахунку голосів, а також інших правопорушень», – йдеться в заяві.

В ОПОРІ заявляють, що встановлення підсумків голосування супроводжувався надмірною політизацією роботи членів ОВК та постійними ротаціями у її складі.

Також наголошують, що остаточні підсумки голосування, встановлені ОВК, базуються на рішеннях комісії про визнання недійсним голосування на 5 виборчих дільницях, а також враховують неспівпадіння між первинними протоколами 6 ДВК і даними повторного підрахунку голосів.

Нагадаємо, Олександр Шевченко, який програв на довиборах у ВР по округу №87 в Івано-Франківській області Василю Вірастюку, буде оскаржувати перерахунок голосів.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал