Двоє бірманців вбито і не менше двадцяти отримали поранення різного ступеня тяжкості під час розгону військовими акції протесту в другому за величиною місті М'янми (Бірми) - Мандалай.
Про це повідомляє BBC News.
У Мандалаї та низці інших міст країни 20 лютого відбулися мітинги протесту проти виробленого військовими на початку лютого державного перевороту. Учасники акції вимагали звільнення заарештованого лідера країни - Аун Сан Су Чжі.
Стрілянину спровокувало те, що деякі з учасників протесту почали цілитися в силовиків з рогаток. У відповідь поліція застосувала по натовпу сльозогінний газ і відкрила стрілянину бойовими патронами. За даними волонтерів-медиків, один з учасників акції протесту помер від поранення в голову, ще одна людина отримала кулю в грудну клітку, після чого також помер.
“We will never forget how they treat us while we all feel helpless. The gunshots are happening everywhere in Mandalay. So disappointed with their irresponsible actions upon us. #WhatsHappeninglnMyanmar #Mandalay #myanmarmilitarycoup tw // gunshots / gunshot sound / violence pic.twitter.com/2W8KO52bWB
— Eaindra Kyaw Zin (@eaindrakz) February 20, 2021
TW//violence
— Sai Mauck Kham (@Saimauckkham) February 20, 2021
The protestors are no confrontation at all. Even when the crowd dispersed, the military shot with gun into the neighborhood. The peaceful and unarmed protestors were shot and killed.#WhatsHappeninglnMyanmar#Feb20Coup #Mandalay pic.twitter.com/cIvYoipp3v
Нагадаємо, 1 лютого військові захопили владу в М'янмі та затримали президента країни, а також лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі. Бунтівники оголосили в країні надзвичайний стан і пообіцяли влаштувати нові парламентські вибори через рік.
Пізніше стало відомо, що військові, які вчинили переворот в М'янмі, заблокували доступ до Facebook та інших месенджерів. Жителі використовували платформу, щоб висловити протест і організувати акції громадянської непокори.
14 лютого військові розстріляли мітинг біля одного із заводів в столиці штату Качин М'їчини.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»