Переворот у М’янмі: Білий дім запровадив санкції проти заколотників

Читать на русском
У середу, 10 лютого, президент Сполучених Штатів Джозеф Байден підписав указ про негайне запровадження санкцій проти очільників військової влади М’янми, які влаштували переворот на початку минулого тижня.
Фото з відкритих джерел

У середу, 10 лютого, президент Сполучених Штатів Джозеф Байден підписав указ про негайне запровадження санкцій проти очільників військової влади М’янми, які влаштували переворот на початку минулого тижня.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Переворот у М'янмі: українців просять утриматися від поїздокЧерез переворот у М'янмі українців просять тимчасово не відвідувати цю країну. Тим, хто вже перебуває в ній, рекомендується зв'язатися з українським посольством в Таїланді.

Зазначається, що санкції запроваджуються проти військових керівників, членів їхніх сімей, а також їхніх бізнес-парнерів.

«Уряд США вживає заходів, щоб запобігти неправомірному доступу військових генералів до одного мільярда доларів урядових фондів Бірми (М’янми — ред), які знаходяться в Сполучених Штатах», - заявив Байден.

Він підкреслив, що США вводять «жорсткий контроль» над експортом, заморожують американські активи, з яких керівництво М’янми отримує прибутку.

Водночас, США збережуть підтримку у сфері охорони здоров’я і неурядового сектора цієї країни.

Байден також закликав військову хунту звільнити затриманих демонстрантів і цивільних лідерів, а також припинити розправи над протестувальниками.

«Військові повинні відмовитися від захоплення влади і продемонструвати повагу до волі народу, яка була висловлена під час виборів 8 листопада», — наголосив американський лідер.

Нагадаємо, 1 лютого військові захопили владу у М’янмі та затримали президента країни, а також лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі. Заколотники оголосили в країні надзвичайний стан та пообіцяли влаштувати нові парламентські вибори через рік.

Пізніше стало відомо, що військові, які здійснили переворот у М'янмі, заблокували доступ до Facebook та інших месенджерів. Жителі використовували платформу, щоб висловити протест і організувати акції громадянської непокори.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: