Переважна більшість громадян України - 51% - вважає, що загроза коронавірусу в кращому випадку перебільшена, 43% вважає інакше. В середньому, 42% людей у світі також вірять у те, що загроза COVID-19 перебільшена - тенденція до цього простежується ще з осені 2020 року.
Про це свідчать результати глобального опитування Міжнародної асоціації «Геллап».
В Україні від імені Асоціації відповідне соціологічне опитування проводили Фонд «Демократичні ініціативи» та Київський міжнародний інститут соціології.
Втім, такий результат цілком зрозумілий, кажуть соціологи. Ще з початку пандемії у 2020 році було поширена думка, що загроза від коронавірусу перебільшена. Ближче до кінця весни 2020 року, в розпал першої хвилі коронавірусу, кількість скептиків впала, але з середини літа, коли захворюваність пішла на спад. А ось під час другої хвилі захворюваності восени 2020 року кількість скептиків не тільки не впала, але зросла ще більше.
При цьому впевненість у сильному перебільшенні загрози коронавірусу залишається і в кінці 2020 року, відзначають соціологи.
За рівнем заперечення загрози серед населення лідирують Філіппіни (70%), Нігерія (64%), Кенія(60%), Індія та Афганістан (по 58%), Україна (51%).
А ось у Фінляндії, Японії, Австралії, В'єтнамі, Південній Кореї, Грузії показник заперечення загрози коронавірусу малий - в цих країнах понад 70% населення вважають, що загроза не перебільшена.
Нагадаємо, в лютому в Україні стартує вакцинація від коронавірусу. Першими щеплення отримають медики.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»