ВАКС продовжив домашній арешт «фунту Курченка»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 4 квітня строк дії цілодобового домашнього арешту директору компанії «Юрай» Миколі Лобенку, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у причетності до заволодіння понад 787 млн грн кредиту Національного банку України «Реал Банком» Сергія Курченка.

Таке рішення 3 лютого ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Лобенка взяли під варту у справі Курченка. Пізніше йому пом'якшили запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт, а тому прокурор САП просив продовжити його дію ще на два місяці.

Вивчивши клопотання, судді його задовольнили і продовжили домашній арешт Лобенку. Також йому продовжили дію таких обов'язків: прибувати до суду за першою вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; здати на зберігання закордонні паспорти, носити електронний браслет та утримуватися від спілкування з особами, за попередньою змовою з якими за версією сторони обвинувачення було вчинено кримінальні правопорушення.

Слідство встановило, що ТОВ «Юрай», очолюване Лобенком, у 2013 році задіяли у схемі, в результаті якої згадана злочинна організація заволоділа понад 787 млн грн стабілізаційного кредиту, наданого НБУ Реал банку.

Цю схему реалізували у такий спосіб: у вересні 2013 року Реал банк надав кредити низці комерційних компаній, підконтрольних злочинній організації. Ті, через ланцюг фірм із ознаками фіктивності, перевели отримані кошти на рахунки інших двох компаній, однією з яких було згадана фірма «Юрай». Далі це ТОВ розміщує ці кошти під виглядом власних та тимчасово вільних на строковий депозит в тому ж Реал банку однак із правом дострокового припинення договору та вилучення коштів упродовж п'яти робочих днів із моменту заяви.

За місяць потому, в жовтні 2013 року, керівництво банку організувало складання такої завідомо неправдивої заяви про дострокове розірвання депозитного договору й подальше вилучення коштів. Цю заяву підписав Лобенко як директор ТОВ. Створена ситуація стала формальною підставою для звернення Реал банку за підтримкою до НБУ, який надає йому стабілізаційні кредити на загальну суму близько 800 млн грн під заставу майна, вартість якого, як згодом встановило слідство, завищили всемеро.

Отримані від НБУ кошти керівництво Реал банку у змові з іншими учасниками злочинної організації вивели через низку компаній із ознаками фіктивності та легалізували, в тому числі за участі компаній-нерезидентів та вивели в готівку.

Нагадаємо, НАБУ завершило слідство стосовно цього фігуранта, а САП передала справу до суду.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: