Обслуговування українською: омбудсмен пояснив, що робити у разі відмови

Читать на русском
Омбудсмен розповів, що потрібно робити, якщо відмовили обслуговувати українською мовою в закладі.
Facebook Тараса Креміня

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь роз'яснив, як діяти, якщо вас не хочуть обслуговувати українською мовою.

Про це він написав у Facebook.

Обслуговування українською: кого стосується, хто контролюватиме та за що штрафуватимутьШтрафуватимуть після повторного порушення протягом року. Максимальне стягнення – 6800 гривень.

Як повідомив Кремінь, якщо ваше право на отримання інформації або послуг державною мовою порушено потрібно:

  • Спробувати вирішити ситуацію на місці і попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.

  • У разі відмови працівника, звернутися до керівництва установи або на «гарячу лінію» установи: торговельної мережі АЗС, аптеки тощо.

  • У разі відмови або незабезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео-, письмового підтвердження очевидців тощо) і дані підприємства (назва, адреса, контакти суб'єкта).

  • Подати скаргу Уповноваженому за поштовою адресою 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронна адреса [email protected] або заповнити форму на сайті Уповноваженого: mova-ombudsman.gov.ua.

«Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на який заявнику може бути направлена відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування підпису при відправленні електронного звернення не потрібно. Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення», - написав Кремінь.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування повинна перейти на українську мову, обслуговування будь-якою іншою мовою може здійснюватися тільки на прохання клієнта.

«Слово і діло» писало про те, хто буде контролювати цю норму мовного закону і як будуть штрафувати за її порушення.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: