Фонд соцстраху: як змінилися витрати за 5 років і скільки коштів пішло на боротьбу з COVID

Читать на русском

Фонд соціального страхування торік, крім звичайних виплат, компенсував українцям також випадки, пов'язані із захворюванням на коронавірус. «Слово і діло» пропонує подивитися, як змінилися витрати Фонду за останні п'ять років, а також скільки коштів у 2020-му пішло на боротьбу з COVID-19.

Витрати Фонду соціального страхування України за минулий рік склали 29,9 мільярда гривень.
Витрати Фонду соцстрахуванняСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

За останні п'ять років витрати Фонду соціального страхування значно зросли. У 2016-му Фонд виплатив 16 млрд 886,8 млн грн, в 2017-му – 18 млрд 580 млн грн, у 2018-му – 22 млрд 223,4 млн грн, у 2019-му – 25 млрд 646,5 млн грн. У минулому році витрати Фонду склали 29,9 млрд грн.

На матеріальне забезпечення та соціальні послуги Фонд соцстраху торік витратив 17,3 млрд грн, на страхові виплати – 9,8 млрд грн, на страхові виплати на медичну та соціальну допомогу – 577,8 млн.

З січня по вересень 2020-го Фонд соцстраху виплатив майже 7 млрд грн допомоги з тимчасової непрацездатності, майже 3,7 млрд – на вагітність і пологи, 33,1 млн – на поховання. Допомога була виплачена відповідно до заяв страховиків.

Також Фонд відшкодовував збитки потерпілим і членам їхніх родин. За 9 місяців минулого року 103,7 млн грн склала допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, 4,1 млн – разова допомога у зв'язку з втратою годувальника, 27,5 млн – у зв'язку зі смертю потерпілого, 18,5 млн – відшкодування потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності, 244,4 млн – щомісячні страхові виплати особам, які втратили годувальника. Ще 6,5 млрд грн склала щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності.

У минулому році Фонд страхування також виплачував допомогу хворим на коронавірус. За 10 місяців разова допомога в разі смерті пацієнта – майже 3 млн грн (фінансувалася за рахунок Фонду боротьби з COVID), 124,9 тис грн – щомісячні страхові виплати особам у разі втрати годувальника, 2,9 млн грн – допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, 430 тисяч – допомога в разі смерті годувальника, 3,73 тис грн – відшкодування потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності.

Нагадаємо, «Слово і діло» розібралося, на які цілі і скільки коштів витратили з Фонду боротьби з коронавірусом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал