Фонд боротьби з COVID-19: на що і скільки витратили коштів

Читать на русском

У 2021 році замість Фонду боротьби з коронавірусом в Україні буде створений інший спеціальний фонд зі схожою метою. Однак грошей у ньому буде менше, і їх будуть використовувати на конкретні завдання – фінансування вакцинації, підтримку медиків тощо. «Слово і діло» розібралося, на які цілі і скільки коштів витратили з наявного Антикоронавірусного фонду.

Загальний обсяг виділених коштів з Фонду боротьби з COVID-19 склав 80,9 млрд грн, касові видатки – 66,5 млрд. Нагадаємо, що 14 грудня Кабмін прийняв рішення збільшити обсяг фонду на 6 млрд за рахунок заощаджених бюджетних коштів.

Найбільше грошей витратили на стимулювання економіки – 26,4 млрд грн (39,7% від загального обсягу видатків), майже всі, що запланували. Під цією статтею витрат йде будівництво і реконструкція доріг (25,7 млрд грн витратили з 26,2 млрд запланованих), а також підтримка креативних індустрій (680,5 млн витратили з 778 млн).

На охорону здоров'я пішло 19,5 млрд грн з 22,5 запланованих (29,3% від загального обсягу витрат), на соціальний захист – 12,8 млрд грн (з 17,4 млрд), на забезпечення правопорядку – 4,5 млрд грн (витратили всі заплановані кошти), на освіту – 52,5 млрд грн (теж всі заплановані кошти).

На будівництво і ремонт приймальних відділень з Фонду витратили 1,4 млрд грн (з 1,7 млрд), на підвищення надбавок і доплат медикам – 5,5 млрд грн (з 5,9 млрд), на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту – 3,3 млрд грн (з 3,9 млрд), на обладнання для приймальних відділень опорних лікарень – 2,3 млрд грн (витратили всі заплановані кошти), на субвенції місцевим бюджетам і забезпечення лікарень киснем – 1,4 млрд грн (з 1,5 млрд).

На допомогу дітям фізичних-осіб підприємців пішло 1,3 млрд грн, а підтримка Фонду соцстраху на випадок безробіття склала 8,8 млрд.

На доплати поліцейським, нацгвардійцям і прикордонникам з Фонду витратили 4,5 млрд грн, на запобігання спалахів COVID-19 в установах кримінально-виконавчої служби – 22,3 млн грн.

Нагадаємо, «Слово і діло» вивчило, коли в Україні створювали стабілізаційні фонди і якими були їхні розміри.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал