Тупицький не мав права скликати спецзасідання КСУ – Веніславський

Читать на русском
Після указу Зеленського про відсторонення від повноважень глава КСУ Олександр Тупицький втрачає право скликати спецзасідання суду.
president.gov.ua

Після указу президента Володимира Зеленського про відсторонення від повноважень глава КСУ Олександр Тупицький втрачає право скликати спеціальне засідання суду.

Про це заявив представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський, передає пресслужба ОПУ в середу, 30 грудня.

Відсторонення Тупицького: КСУ визнав указ Зеленського перевищенням повноваженьВ КСУ відреагували на рішення президента Володимира Зеленського про відсторонення глави суду Олександра Тупицького. У суді заявили, що президент вийшов за межі своїх повноважень.

«З учорашнього дня Олександр Тупицький вже не може виконувати повноваження судді КСУ протягом двох місяців. Тобто, він не може виконувати повноваження судді КС і його голови, а отже, і скликати спеціальне засідання. Згідно із законом про КСУ, спеціальне пленарне засідання може бути скликане виключно головою КСУ або особою, яка виконує його повноваження. Пан Тупицький не має на сьогоднішній день повноважень ні як суддя, ні як голова, який відсторонений від посади, скликати спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду», - заявив він.

Веніславський назвав відсторонення Тупицького «вимушеним кроком, зробленим президентом з метою встановлення істини в ході досудового розслідування кримінальної справи».

Він також пояснив, що президент керувався статтею 154 Кримінально-процесуального кодексу України, - це реакція на звернення Офісу генпрокурора про відсторонення особи, підозрюваної у вчиненні злочину, від виконання посадових обов'язків.

«Це робиться для того, щоб особа, яка займає певну посаду, особливо таку відповідальну, як суддя КСУ, і тим більше - голова Конституційного суду, не могла втручатися в здійснення досудового розслідування. Щоб він не перешкоджав своїми діями органам досудового розслідування», - сказав Веніславський.

Крім того, за його словами, роз'яснення про порядок відсторонення від посади судді КСУ, розміщене на сайті, не має ніяких юридичних наслідків, оскільки юридичний департамент, який підписався як автор такого роз'яснення, не має повноважень давати ніяких роз'яснень щодо офіційного тлумачення тих чи інших норм діючого законодавства, якою є стаття 154 КПК.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня відсторонив від виконання обов'язків главу КСУ Олександра Тупицького.

В КСУ 30 грудня заявили, що указом про відсторонення Тупицького президент перевищив свої повноваження.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: