У бюджеті на освіту на 2021 рік передбачений 1 млрд грн на формування місць дистанційного навчання для кожної української школи, сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. У коментарі «Слово і діло» експерт Микола Скиба пояснив, що дистанційне навчання поглибило нерівність у доступі до освіти, тому за ці кошти необхідно посилити цифрову інфраструктуру.
«Передусім, потрібно забезпечити учасників освітнього процесу необхідними девайсами. По-друге, це інтернет. Тому що навіть за наявності контенту, а його теж немає, не буде як його доставити. Інтернет – це навіть базовий мінімум. Тобто: інтернет, девайси й контент. Далі вже ‒ методичні розробки», ‒ сказав Скиба.
Експерт пояснив, що цифрова інфраструктура допоможе вирівняти ситуацію в умовах навчання онлайн.
«Найкращий варіант – це коли кожний учень має девайс. Це можна прирівняти до набору підручників. Тоді можна вести мову про те, що інфраструктура готова й забезпечується рівний доступ, але, на жаль, формат дистанційної освіти поглиблює ці розриви», ‒ додав експерт.
При цьому Скиба додав, що варто провести аудит, щоби чітко розуміти, що нині є у розпорядженні шкіл.
«Без такого аудиту, який може зафіксувати ситуацію, проблема не вирішиться. Я скептично це сприймаю, бо коли немає аудиту, це ні про що. Ми говоримо про витрату грошей, не знаючи, що в нас є», ‒ сказав експерт.
Нагадаємо, МОН рекомендує школам зробити канікули у січні.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»