У МЗС України заявили про остаточний розрив із «русским миром»

Читать на русском
За словами голови МЗС України, цими принципами Київ не поступиться в процесі врегулювання на Донбасі та деокупації Криму.

Україна остаточно порвала з «русским миром» і її майбутнє в союзі з західними країнами є незворотнім.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю німецькому журналу Internationale Politik, яке було опубліковано в понеділок, 28 грудня.

За словами голови МЗС України, цими принципами Київ не поступиться в процесі врегулювання на Донбасі та деокупації Криму. Він також зазначив, що мирний договір із Росією буде досягнуто дипломатичними методами. При цьому Україна ні в якому разі не буде відхилятися від двох основоположних принципів.

Пріоритети МЗС: які виклики чекають Україну наступного рокуЕксперт відзначив, що окрім окреслених перспектив, Україна могла би розширити відносини із Китаєм, це було би корисно для розвитку вітчизняної економіки.

«По-перше, Україна ніколи не відмовиться від Криму чи Донбасу. А по-друге, продовжить свій шлях як європейська країна, як частина Заходу, тому що її розрив з «русским миром» остаточний. Все інше - питання часу і дипломатії», - підкреслив Кулеба.

Він також виключив можливість збереження впливу Росії на Донбас в обмін на мир.

«Статус регіонів, які зараз тимчасово під окупацією, мислимо тільки у рамках України та в ході децентралізації, яку ми зараз успішно реалізуємо. Це дає регіонам право самостійно розпоряджатися своїм бюджетом і обирати своїх місцевих представників. Але ми ніколи не дозволимо регіону перебувати за межами української конституції та правової системи - наприклад, проводити вибори відповідно до іншого виборчого закону, ніж той, який застосовується до всієї України», - підкреслив Кулеба.

Він також додав, що після деокупації зовнішній курс України не змінився та її «членство в євроатлантичному Заході є незворотним».

Раніше в МЗС заявили, що Україна блокуватиме будівництво установки для опріснення води в Криму.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: