Держбюджет-2021: на що витрачатимуть кошти

Читать на русском

Верховна рада увечері 15 грудня ухвалила державний бюджет на 2021 рік. Під час доопрацювання до другого читання Кабмін збільшив доходи на 21 млрд грн, а витрати, навпаки, зменшив на 2,8 млрд – до 1 трлн 328 млрд. «Слово і діло» підрахувало, яку частку від цієї суми становлять витрати на оборону, медицину, освіту та інші ключові галузі.

23,6% (313,7 млрд грн) від загальної суми видатків держбюджету складе соціальний захист населення і соцзабезпечення. Сюди входять соцзахист пенсіонерів, ветеранів, сім'ї, дітей та молоді, безробітних, соціальний захист на випадок непрацездатності.

12,03% витрат держбюджету піде на обслуговування боргу (159,8 млрд грн), 12,3% – на субвенції місцевим бюджетам (163,7 млрд).

На медицину в наступному році піде 11,9% видатків бюджету (157,5 млрд грн). Це фінансування Центрів екстреної медичної допомоги, спеціалізованих і стоматологічних клінік, фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарень і санаторно-курортних установ, лікарень загального профілю, перинатальних центрів, протиепідемічних заходів, станцій переливання крові.

9,2% видатків бюджету передбачені для забезпечення громадського порядку та безпеки (122,2 млрд). Це, зокрема, на боротьбу зі злочинністю, охорону державного кордону, кримінально-виконавчу систему та виправні заходи.

На оборону піде трохи менше – 9% видаткової частини держбюджету-2021, на економічну діяльність ‒ 7,6%. Це витрати на сільське і лісове господарство, паливно-енергетичний комплекс, вугільну і нафтогазову галузі, промисловість і будівництво, автомобільний/водний/залізничний/повітряний та інший транспорт тощо.

На освіту спрямують 4,9% видаткової частини бюджету. Це фінансування установ загальної середньої освіти, спеціалізованих закладів загальної середньої освіти, професійної освіти, закладів вищої, післядипломної та позашкільної освіти, програм матеріального забезпечення навчальних закладів.

Також 4,2% витрат держбюджету підуть на держапарат і проведення виборів і референдумів, 3,3% – на судову владу, 1,4% – на духовний та фізичний розвиток, 0,6% – на охорону довкілля, 0,03% – на ЖКГ.

Нагадаємо, як народні депутати голосували за держбюджет-2021, можна подивитися на нашій інфографіці.

Також «Слово і діло» проаналізувало, що Кабмін змінив у проєкті бюджету-2021 між першим і другим читанням.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал