Тарифи на електроенергію: чи зможуть люди сплачувати за новими цінами

Читать на русском
Юрій Корольчукексперт з енергетики

У Міненерго анонсували підвищення тарифів для населення на електроенергію від наступного тижня. За словами в.о. голови відомства Юрія Бойка, рішення буде «максимально зваженим». У коментарі «Слово і діло» експерт з енергетики Юрій Корольчук відзначив, що запобігти підвищенню тарифів на електроенергію було непросто, і в умовах кризи це підвищить рівень заборгованості.

«Це потреба у тій ситуації, яка склалася на ринку електроенергії: 60-70 млн грн збитків, це та сума дотацій, яку держава платить, щоб постачати її населенню за тією ціною, яка на сьогодні є», ‒ сказав Корольчук.

Експерт додав, що тарифи дійсно необхідно підвищувати через те, що реальна ціна сплачувалася із бюджету через дотації.

«Це питання потрібно вирішувати. Якщо раніше тарифи для населення – це була конкретна проблема, то зараз до неї додаються інші. Це і борги «Енергоатому» і «Укренерго», і борги в цілому на ринку, які були у попередній період до 2015 року, коли ринок електроенергії запрацював. Щоб погасити їх, треба випустити облігації внутрішньої державної позики і до сьогодні цього не зроблено. На тлі цього у держави просто немає можливості дотувати тарифи населенню», ‒ пояснив Корольчук.

Експерт розповів, що ціна зросте удвічі, але залежатиме від розміру тарифу.

«Все залежить від того, яка буде формула, тарифна сітка, які будуть варіанти. Ринок електроенергії орієнтується на того, хто споживає більше електрики, на тих, хто споживає вночі електроенергію. Для них, загалом, ціна може бути меншою. Побачимо, яку вони визначать. Там, де в нас зараз 1,68 грн – зросте до 2,5 грн. У середньому, зросте майже удвічі. І це – мінімум ,який ми собі можемо дозволити», ‒ відзначив Корольчук.

За його словами, через здорожчання тарифів борги за електроенергію зростуть.

«Головна проблема в тому, чи зможуть люди платити. Я сумніваюсь, що зможуть, бо немає програми субсидій. Хто зможе, той заплатить, а за рахунок інших зростатимуть борги», - відзначив він.

Раніше ми писали, скільки газу закачували в українські ПСГ у 2013-2020 роках.

Нагадаємо, до 29-ї річниці незалежності України «Слово і діло» зібрало основні зміни в країні у цифрах і графіках.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: