Венедіктовій відмовили в перегляді зобов'язання закрити справу Злочевського

Читать на русском
Київський апеляційний суд та Верховний суд відмовив очільниці Офісу генпрокурора в оскарженні рішення столичного райсуду.
Ірина Венедіктова

Генеральній прокурорці Ірині Венедіктовій відмовили в оскарженні рішення Печерського районного суду міста Києва про зобов'язання закрити кримінальне провадження стосовно колишнього міністра екології та природокористування Миколи Злочевського.

Такі рішення ухвалили Київський апеляційний суд та Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 1 жовтня Печерський районний суд міста Києва зобов'язав прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити кримінальне провадження про заволодіння рефінансуванням Національного банку України Реал банком олігарха Сергія Курченка. У цій справі серед підозрюваних також є ексміністр Злочевський. Саме в його інтересах ухвалив рішення Печерський суд.

Не погодившись з таким рішенням, Венедіктова подала скаргу, проте Київський апеляційний суд відмовився навіть відкрити провадження. На думку суду, вона подала скаргу на рішення, яке не підлягає апеляційному оскарженню. Тому генпрокурорка оскаржила й це рішення, проте Касаційний кримінальний суд відмовився відкривати провадження, оскільки апеляційний суд ухвалив правильне рішення.

Наразі прокурор САП оскаржує рішення Печерського суду в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Засідання призначене на 18 листопада.

Нагадаємо, НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабара керівника НАБУ і САП в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, підозрювані намагалися підкупити керівників антикорупційних органів за те, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів.

Самому Злочевському заочно повідомили про підозру в організації дачі хабара. Суд заочно взяв його під варту і дозволив проводити стосовно ексміністра заочне розслідування.

Спочатку ВАКС взяв під варту колишнього менеджера Burisma Group Андрія Кічу з альтернативою 40 млн грн застави, які за нього внесли. Також суд заарештував першого заступника начальника київської податкової Миколу Ільяшенка із заставою в 84 млн грн, яку йому пізніше зменшили і він вийшов із СІЗО. Крім того, ВАКС відправив до СІЗО Мазурову, встановивши їй альтернативою аж 120 млн грн застави. Нещодавно за неї теж внесли заставу.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: