Місцеві вибори-2020: як в Києві знизився рівень підтримки парламентських партій

Читать на русском

В Україні 25 жовтня відбулися місцеві вибори, які чітко показали дві тенденції. Перша – вибори почали хвилювати українців менше, тому що явка була найнижчою за всю історію незалежності. Друга – парламентські партії за півтора року після дострокових виборів втратили значну частину своєї підтримки. Це безпосередньо пов'язано з явкою: виборець розчарувався у своїй партії – і взагалі не взяв участі у голосуванні. «Слово і діло» пропонує на прикладі Києва подивитися, як знизився рівень підтримки партій.

На дострокових парламентських виборах-2019 в Києві проголосували 1 млн 32 тисячі 572 виборці. До місцевих виборів інтерес був уже менше – проголосували 722 тисячі 805 жителів столиці.

Найбільших втрат електорату зазнав тріумфатор парламентських виборів. У липні минулого року за партію «Слуга народу» голоси віддали 376 тисяч 494 жителі Києва, на місцевих виборах в сім разів менше – 52 тисячі 124 жителі.

У Києві стало також менше прихильників партії «Голос»: на виборах до парламенту за партію віддали голоси 102 тисячі 503 київських виборці, на місцевих виборах – 41 тисяча 327. Знизився рівень підтримки «Батьківщини»: 51 тисяч 855 голосів на місцевих виборах в Києві проти 86 тисяч 954 на парламентських.

Найменших втрат прихильників в Києві зазнали «Європейська солідарність» і «Опозиційна платформа – За життя». Партію Петра Порошенка на парламентських виборах в Києві підтримали 172 тисячі 261 виборець, на місцевих – 141 тисяча 978. За ОПЗЖ торік голоси віддали 80 тисячі 533 жителі столиці, цьогоріч – 54 тисячі 25.

Нагадаємо, як змінювалася явка на місцевих виборах за час незалежності України, можна подивитися на інфографіці.

Також ми писали про випадки, коли кандидат з меншими шансами перемагав у другому турі місцевих виборів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: