Суд відклав засідання у справі «зниклого басейну»

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив відкласти підготовче засідання за обвинуваченням керівника будівельної компанії та експосадовця.
Сергій Целовальник з адвокатомфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відклав засідання у справі за обвинуваченням колишнього головного архітектора Києва Сергія Целовальника та генерального директора фірми «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди про «зниклий басейн».

Таке рішення 2 листопада ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію засідання.

«З огляду на імперативні норми Кримінального процесуального кодексу України, суд постановив: відкласти судовий розгляд у цьому кримінальному провадженні. Про дату та час буде повідомлено учасників пізніше. Також запропонувати обвинуваченому Сергію Целовальнику надати в наступне судове засідання докази поважності причини своєї неявки», – оголосила головуюча суддя.

Як встановило слідство, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ. Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 та ТОВ уклали договір про співробітництво в межах реалізації зазначеного проєкту.

За його умовами ТОВ звів коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році припинив будівництво за відсутністю коштів. За таких умов ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Згідно з цим договором ТОВ та компанія-забудовниця зобов'язувалися разом завершити реалізацію проєкту.

Проте у липні 2013 року, як з'ясувало слідство, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор), діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу.

У подальшому, без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.

Нагадаємо, НАБУ оголосило підозру колишньому головному архітектору Києва Целовальнику. Пізніше, суд відпустив його на поруки двох нардепів і архітектора. Також суд визначив заставу Майбороді.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал