Справа зниклого басейну: Майбороду відпустили під заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання детектива та прокурора про взяття під варту підозрюваного забудовника.
Олег Майбородафото: «Слово і Діло»

Суд відпустив під 500 276 грн застави генерального директора компанії «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до нанесення 9,3 млн грн збитків територіальній громаді Києва.

Таке рішення 7 лютого ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Прокурор САП Олексій Скибенко просив суд взяти під варту Майбороду, оскільки існують ризики перешкоджання слідству. Зокрема, підозрюваний може переховуватись від слідства; впливати на свідків у справі; знищити, приховати або спотворити речі та документи, важливі для розслідування, а також перешкоджати слідству іншим чином.

Вивчивши клопотання, суддя задовольнив його частково. Суд відпустив Майбороду під 500 276 грн застави, поклавши на нього низку обов'язків. Зокрема, гендиректор компанії «Укрбуд Девелопмент» зобов'язаний прибувати за вимогою; не відлучатися із міста Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним Сергієм Целовальником та свідками у справі.

Як встановило слідство, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ. Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 та ТОВ уклали договір про співробітництво в межах реалізації зазначеного проєкту.

За його умовами ТОВ звів коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році припинив будівництво за відсутністю коштів. За таких умов ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Згідно з цим договором ТОВ та компанія-забудовниця зобов'язувалися разом завершити реалізацію проєкту.

Проте у липні 2013 року, як з'ясувало слідство, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор), діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу.

У подальшому, без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.

Нагадаємо, НАБУ оголосило підозру колишньому головному архітектору Києва Целовальнику. Пізніше, суд відпустив його на поруки двох нардепів і архітектора.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: