ВАКС не захотів прискорювати передачу до суду справи Дубневича

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив детективу та прокурору в обмеженні сторони захисту в строках ознайомлення з матеріалами слідства.
Ярослав Дубневич

Вищий антикорупційний суд не обмежив народного депутата Ярослава Дубневича, його адвокатів, а також інших підозрюваних із захисниками у строках ознайомлення з розслідуванням справи про заволодіння понад 93 млн грн філії ПАТ «Укрзалізниця».

Таке рішення 1 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, слідство стосовно 8 підозрюваних у цій справі завершили ще у квітні 2019 року. Водночас стосовно нардепа Дубневича, якому детективи НАБУ та прокурори САП відводять роль організатора заволодіння коштами, розслідування завершили у квітні 2020 року. Детектив у клопотанні вказував, що 8 підозрюваних та їхні захисники вже понад рік ознайомлюються із матеріалами слідства, які складають 129 томів та окремо цифрові записи на дисках, матеріали негласних слідчих (розшукових дій), зокрема телефонні розмови, а також речові докази та матеріали конкурсних торгів.

Детектив вказав, що сторона захисту зволікає з процедурою ознайомлення з розслідуванням. Він вказав, що на дату звернення із цим клопотанням жоден із підозрюваних не закінчив ознайомлення із матеріалами досудового розслідування. За його словами, деякі із підозрюваних та їх захисники взагалі не розпочали ознайомлюватися із матеріалами досудового розслідування, а інші за більш ніж 4 місяці з моменту відкриття матеріалів досудового розслідування ознайомилися лише із декількома томами. Тому він просив встановити строк у 30 днів для завершення цієї процедури.

Своєю чергою захист заперечував проти задоволення клопотання. Адвокати вказували, що через оголошений карантин було проблемою ознайомлення з матеріалами слідства. До того ж, один том не завжди дорівнює 250 аркушам, деяких з них налічують 300, 386 та 570 арк. Вивчивши клопотання, суддя Хамзін відмовив у його задоволенні, зваживши на карантин, а також певні обмеження в доступі до будівлі НАБУ, коли деякі працівники мали випадки захворювання COVID-19.

Нагадаємо, на думку слідства, нардеп Дубневич є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ при поставці товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, будучи головою комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ в порушення законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило завдання збитків на суму 93,28 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: