ВАКС визнав винним ексдиректора ДП «Центргаз»

Читать на русском
Антикорупційний суд ухвалив черговий обвинувальний вирок у справі Національного бюро та САП за обвинуваченням ексдиректора ДП.
Костянтин Старовойт з адвокатом у суді

Вищий антикорупційний суд визнав винним колишнього директора дочірнього підприємства «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» Костянтина Старовойта у розтраті 8,6 мільйона гривень.

Таке рішення 6 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію засідання.

«Визнати винуватим обвинуваченого Костянтина Старовойта у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України», – оголосила головуюча суддя.

Суд призначив йому покарання у вигляді позбавленням волі строком на 8 років із забороною обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, протягом 3 років із конфіскацією частини майна. Так, ВАКС конфіскував автомобіль Старовойта Kia Optima 2012 року випуску.

Крім того, суддя повернули ДП «Центргаз» 8,6 млн грн, які перебувають на рахунку «Нафтогазгруп «Деметра» і були заарештовані. Тому колегія відмовила у задоволенні цивільного позову ДП «Центргаз» про відшкодування збитків, оскільки завдана шкода буде повернути з рахунків приватного підприємства.

За версією слідства, у 2017 році Старовойт перед своїм звільненням із займаної посади, умисно уклав із одним із суб'єктів господарювання договір купівлі-продажу газу на умовах, які забезпечили розтрату коштів очолюваного ним підприємства. Так, він забезпечив створення штучної кредиторської заборгованості перед контрагентом, що стало підставою для стягнення із підприємства 8,6 млн грн передоплати за договором купівлі-продажу газу, як пені за невиконання договірних умов.

Раніше суд відпустив Старовойта під особисте зобов'язання. Також на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та\або місця роботи; утримуватися від спілкування із працівниками, засновниками ТОВ «Метіда», ТОВ «Нафтогазгруп «Деметра» і здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, в червні НАБУ повідомило про підозру Старовойту. Після цього САП передала цю справу до суду.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал