Референдум за зміну Конституції РФ: якими будуть наслідки для анексованого Криму

Читать на русском
Олександр Леоновполітолог

Проведення голосування про внесення змін до Конституції РФ у Криму є незаконним і матиме для Росії політичні й правові наслідки. Україна вже звернулася до міжнародних партнерів із проханням засудити організацію «голосування». Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політолог Олександр Леонов зауважив, що загалом зміни до Конституції РФ мають на меті легалізувати анексію чужих територій та закріпити незаконну окупацію Криму.

«Там (у документі – ред.)зазначається й Крим. Попри те, що Росія віддавати Крим просто так не збиралася, все-таки в цих змінах передбачений нюанс. Коли Путін піде, то Конституція закріпить назавжди статус Криму, оскільки анексія відбувалася і з грубими порушеннями російського законодавства і російської Конституції також. Вочевидь, Росія вносить зміни, що ніхто не міг це зробити», – сказав Леонов.

Політолог переконаний, що зміни до Конституції легалізують агресивні дії Росії щодо чужих територій та виправдовують можливу окупацію та анексію інших територій.

«Давайте згадаємо, що є пункт про те, що Росія може приєднувати інші території. Це прямо стосується як Криму, так і Донбасу, Абхазії», – уточнив експерт.

Він припустив, що процес перегляду законодавства щодо анексованих територій дозволить Росії виправдовувати свої дії й на міжнародній арені.

«Ймовірно, після цього буде посилюватися тиск на Україну щодо води до Криму. Вочевидь, без цього розвивати Крим, як військову базу, Росія не зможе. Тому Україна повинна враховувати, що це будуть і залякування, і військовий тиск», – підсумував Олександр Леонов.

Відзначимо, в Росії від 25 червня почали голосувати за поправки до Конституції РФ. Їх ухвалення «обнулить» президентські терміни чинного президента Росії Володимира Путіна і дозволить йому залишатися на цій посаді до 2036 року.

Також нагадаємо, МЗС вимагає посилити санкції проти РФ за новий «референдум» на Донбасі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал