Скасування ЗНО: як закон вплине на вступну кампанію

Читать на русском
Володимир Золотарьовполітолог

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє від проходження державної підсумкової атестації випускників шкіл 2020 року. Політолог Володимир Золотарьов зазначив у коментарі «Слово і діло», що скасування обов'язкового ЗНО не знизить кількість абітурієнтів.

«Зміни із ЗНО не сильно вплинуть на загальну тенденцію», – сказав Золотарьов.

За його словами, це істотно не знизить кількість охочих здобути вищу освіту.

При цьому експерт зазначив, що сама система ЗНО є неефективною.

«Система ЗНО – сама по собі не дуже хороша ідея. До університетів повинні брати всіх охочих, вони повинні самі платити за навчання та під час навчання ставатиме ясно, хто продовжує вчитися, а хто – ні. ЗНО – це добре для централізованої державної системи, але вона сама собою є неефективною, коли держава вважає, що вона краще знає, скільки та яких фахівців має бути. Але, якщо ми говоримо, що освіта потрібна людям, а не державі, то навіщо тоді іспити? Навчайся сам, а далі буде видно. При цьому треба розуміти, що така освіта повинна бути платною», – пояснив Золотарьов.

ЗНО-2020: для кого скасували іспити, коли відбудеться тестування, як покращити середній бал атестатаУсім, хто закінчує цього року школу, коледж, технікум та планує вступати до вишу, все одно доведеться складати ЗНО. Тільки з певними нюансами.

Нагадаємо, закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019-2020 навчального року» Рада ухвалила 18 червня.

ЗНО-2020 на Україні стартує 25 червня і триватиме до 17 липня. У МОН запевнили, що готові провести тестування безпечно.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал