ВАКС продовжив домашній арешт підозрюваного львівського судді

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора про продовження дії домашнього арешту підозрюваного служителя Феміди.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 1 серпня домашній арешт судді Турківського районного суду Львівської області Луки Кріля, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 1 червня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, суд відправив Кріля під домашній арешт. Також на нього поклали низку обов'язків, а саме: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; не відлучатися із Турківського району Львівської області без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками та носити електронний браслет.

У зв'язку з наближенням дати завершення домашнього арешту прокурор САП просив його продовжити до 1 серпня. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив.

Нагадаємо, Кріля підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. Як встановило слідство, працівниками Турківського відділення поліції Самбірського відділу Головного управління поліції у Львівській області був складений протокол відносно невідомого про вчинення адміністративного правопорушення. Цей протокол був скерований для розгляду до Турківського райсуду Львівщини та відповідно до звіту про автоматичний розподіл судових справ між суддями матеріали переданий до розгляду судді Крілю, як єдиному судді суду. Надалі правопорушнику були направлені повістки про виклик до суду у цій справі.

Правопорушник прибув до Кріля з метою з'ясування причини виклику останнього до суду. Під час цієї зустрічі суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду в розмірі 500 доларів. При цьому підозрюваний знав про те, що рішенням Вищої ради правосуддя його було тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Також суддя усвідомлював, що законодавчо стягнення на порушника може бути накладене не пізніше ніж через три місяці з дня вчинення адміністративного правопорушення, до того ж, Кріль може затягнули розгляд цієї справи, направивши її до Львівського апеляційного суду з метою нібито зміни підсудності.

Під час подальших зустрічей та телефонних розмов Кріль повторював свою вимогу, наголошуючи на негативних наслідках притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Пізніше підозрюваний отримав частину раніше обумовленої суми неправомірної вигоди у розмірі 200 доларів, а потім і решту суми. В подальшому в ході проведення обшуку в приміщенні Турківського райсуду був виявлений та вилучений предмет неправомірної вигоди в 500 доларів.

Тому, оскільки Кріль виконує обов'язки голови суду, то він може знищити документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнила та відсторонила Кріля від посади голови суду до 18 липня.

Раніше Вища рада правосуддя дозволила заарештувати Кріля.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: