НБУ впровадив антикризові заходи для банків

Читать на русском
Нацбанк запровадив низку нових заходів з підтримки банківського сектора в умовах економічної кризи через пандемію коронавірусу.

Нацбанк запровадив низку нових заходів з підтримки банківського сектора в умовах економічної кризи через пандемію коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба НБУ в п'ятницю, 5 червня.

Згідно з новими заходами, до червня 2021 року регулятор не застосовуватиме до банків і банківських груп заходи впливу за порушення вимог достатності капіталу, ліквідності, кредитного ризику, обмеження операцій між банком і пов'язаним із інвестором за субординованим боргом особами.

При цьому таке рішення буде діяти тільки в разі, якщо порушення виникли через негативний вплив карантину на показники діяльності банку або банківської групи. Однак рішення не буде поширюватися на банки, які всупереч рекомендації Нацбанку розподілили прибуток за 2019 рік, виплативши дивіденди.

У Нацбанку відзначили, що поки зберігається невизначеність щодо тривалості карантину і термінів, необхідних бізнесу для відновлення діяльності та належного обслуговування кредитів.

«З огляду на це, схвалення постанови сприятиме активній роботі банків з позичальниками з пошуку прийнятних шляхів врегулювання заборгованості», - заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

НБУ продовжить постійний нагляд за усуненням банками і банківськими групами порушень. А порушники протягом 30 календарних днів з дня порушення мають подавати Нацбанку план дій по їхньому усуненню або програму капіталізації, і щомісяця подавати звіти про її виконання.

У процесі усунення порушень банк зобов'язаний дотримуватися встановлених обмежень в діяльності. Це стосується операцій з пов'язаними особами, розподілу капіталу, виплати додаткових винагород топменеджменту тощо.

Раніше в НБУ прокоментували підписання «антиколомойського» закону.

Також нагадаємо, Смолій розповів про дії НБУ під час карантину.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал