Середня зарплата в Україні та інших країнах світу

Читать на русском

В Україні станом на березень середня зарплата становила 11,4 тисячі гривень (це близько 424 доларів). Найвища зарплата була зафіксована в Києві й Донецькій області, найменше платять у Чернівецькій області. Фахівці IT-сфери традиційно заробляють краще, низькі зарплати у працівників ресторанів і готелів (у медиків теж не набагато вище). «Слово і діло» пропонує подивитися на рівень середньої зарплати в інших країнах (за 2019-2020 роки).

Одна з найвищих середніх зарплат зафіксована в Норвегії, 4 тисячі 761 долар. Але при цьому країна входить в десятку найдорожчих в світі. Станом на минулий рік в Норвегії найкраще платили працівникам гірничодобувної промисловості, а також фінансової і страхової діяльності.

У Німеччині заробітна плата в середньому становила 4 тисячі 442 долари. Найбільше заробляють менеджери вищої ланки, працівники авіації та банків, співробітники страхових компаній, лікарі. Якщо дивитися по регіонах, то найвищі зарплати в Гессені, низькі – у східній частині країни.

Жителі США в середньому отримують трохи більше 4 тисяч доларів. Найкраще заробляють лікарі, адвокати, інженери, програмісти. Лідери зарплат – Сан-Хосе в Каліфорнії (де розташована Кремінна долина), Вашингтон, Массачусетс і Нью-Йорк.

Середня зарплата в межах трьох тисяч доларів у Фінляндії, Ірландії, Франції, Ізраїлі, Канаді та Південній Кореї.

Менше, ніж в Україні (424 долари), середня зарплата в Грузії (420 доларів), Азербайджані (419 доларів), Монголії (416 доларів), Вірменії (397 доларів), Мексиці (380 доларів), Киргизстані (258 доларів) і Таджикистані (139 доларів). У Таджикистані найвища зарплата у працівників банків, кредитних організацій, будівельників і гірників.

Нагадаємо, «Слово і діло» склало портрет пересічного українського пенсіонера і порівняло його з пенсіонерами в інших країнах.

Також ми проаналізували, на скільки в Україні зріс рівень безробіття під час карантину.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: