Безробіття в Україні: на скільки через карантин зросла кількість тих, хто втратив роботу

Читать на русском

У травні під час карантину в Україні додатково у Службі зайнятості зареєструвалися 140 тисяч безробітних громадян. На виплату допомоги Кабмін виділив 6 млрд гривень. «Слово і діло» пропонує подивитись, наскільки в країні зріс рівень безробіття та які галузі постраждали від карантинних заходів найбільше й змушені були звільняти людей.

Офіційна кількість безробітних в Україні останніх чотири роки не була високою. За даними Державного центру зайнятості, станом на травень 2017 року зареєструвалося 374 тис. безробітних, у травні 2018-го – 326 тис. осіб, у 2019-го – трохи більше 311 тис. осіб. Тобто була навіть помітна динаміка до зниження рівня безробіття. Принаймні люди масово не ставали на облік.

Ситуація різко змінилася у 2020 році, особливо після запровадження карантину через коронавірус. Станом на 1 травня на обліку перебувало 475 тис. безробітних.

Якщо в лютому було зареєстровано 373,1 тис. безробітних, то в березні їхня кількість зросла до 376 тис. осіб. Як не дивно, але на початку квітня, коли карантин вже тривав, кількість безробітних знизилась на 7% і становила 349 тис. осіб, але різко зросла на початку травня до 475 тис. осіб (+47% порівняно з травнем 2019 року).

Найбільше безробітних у переробній промисловості – понад 60 тис. осіб (+60% порівняно з травнем 2019 року) та у сферах сільського, лісового, рибного господарств – 64 тис. осіб (+25%).

Але якщо подивитись, у яких галузях стало найбільше безробітних з квітня до травня, то найгірші показники в готельно-ресторанного бізнесу (додалося 125% безробітних) та у сферах постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (+103%).

В ІТ-сфері з квітня до травня кількість зареєстрованих безробітних зросла на 60%, а фахівців операцій з нерухомістю на біржі зайнятості побільшало на 57%.

Раніше «Слово і діло» склало інструкцію для безробітних під час карантину щодо отримання виплат, субсидії, реєстрації через онлайн-облік та оформлення допомоги з часткового безробіття.

Також ми розбиралися з експертом, чи стане легше знайти роботу після карантину.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал