Які доплати мають отримати медики під час епідемії коронавірусу

Читать на русском

Під час епідемії коронавірусу медики стали найвразливішими перед загрозою захворіти, при цьому в багатьох зросло навантаження на роботі. Щодоби в Україні фіксують нові випадки зараження лікарів. Наприкінці березня 2020 року парламент ухвалив законопроект, який встановлює надбавки в 300% до заробітної плати медичним та іншим працівникам, залученим до протидії епідемії коронавірусу. «Слово і діло» подивились, скільки й кому будуть доплачувати під час епідемії COVID-19.

Доплати здійснюватимуться під час карантину, епідемій та пандемій COVID-19 на підставі закону № 540-IX від 30.03.2020 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби», наказу Мінпраці та соцполітики №145 від 02.06.2003 року «Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб».

З березня 2020 року доплата буде здійснюватися медпрацівникам на таких посадах: екстрений медичний технік, лікар-пульмонолог, лікар-інфекціоніст, лікар-патологоанатом, лікар-епідеміолог, лікар-лаборант, лікар-анестезіолог, лікар-радіолог, лікар-бактеріолог, лікар-рентгенолог, лікар-вірусолог, лікар загальної практики – сімейний лікар, лікар-терапевт, лікар-педіатр, лікарі інших спеціальностей, які зайняті лікуванням COVID-19. Також доплати отримають медичні сестри та молодші медичні сестри (всіх найменувань), медичні реєстратори, сестри-господині та водії.

Лікарі, які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемії та лікуванням хворих на COVID-19, мають додатково отримати 300% до зарплати. Мінімальний оклад за посадою згідно з тарифним розрядом становить 3 тис. 826 грн. Оклад може бути вищим залежно від розряду та кваліфікації медпрацівника. Отже, медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я мінімальна доплата становитиме 11 тис. 478 грн.

Лікарям, які зайняті на інших роботах з ліквідації епідемії COVID-19 та її спалахів, доплата розрахована в розмірі 200% до зарплати – 7 тис. 652 грн (200% від окладу). Якщо посадовий оклад вище, відповідно, й доплата буде також більшою.

Медсестри та екстрені медичні техніки, які наразі мають ставку 3 тис. 237 грн, отримають 9 тис. 711 грн, якщо вони «на передовій» боротьби із коронавірусом, і 6 тис. 474 грн, якщо задіяні на інших роботах з ліквідації епідемії COVID-19.

Молодші медсестри, медреєстратори, сестри-господині, водії (посадовий оклад 2 тис. 670 грн), які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемії та лікуванням хворих, додатково отримають 8 тис. 10 грн щомісяця, поки триватиме епідемія. Ті, хто задіяні в боротьбі із COVID-19, додатково отримають 5 тис. 340 грн.

Складати персональний перелік осіб для надбавки повинен директор медичного закладу.

Оскільки оклад медпрацівників менший за мінімальну зарплату, зазвичай вони отримують надбавки залежно від категорії, стажу, складності умов праці. Не відомо, чи збережуть ці надбавки на час епідемії, чи просто виплатять 3 чи 2 оклади, залежить від того, на якій ланці працює медпрацівник.

До того ж частину коштів виплачуватиме Національна служба здоров’я, а частину – місцеві бюджети. Якщо в столиці медиків вже запевнили у виплатах в повному обсязі, то менш заможні громади не знають, де братимуть додаткові кошти.

Раніше «Слово і діло» розбиралось, що заборонили експортувати країни світу під час карантину.

Також ми повідомляли, що в Одеській області через COVID-19 на карантин закрили лікарню.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал