Справа Гладковських: з'явилися двоє нових підозрюваних

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку повідомили про підозру ще двом особам, які причетні до легалізації коштів приватною фірмою.
Віталій Жуков і Андрій Рогоза

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ще двом особам у справі про організацію Віталієм Жуковим ухилення від сплати податків фірмою «Оптимумспецдеталь» на суму понад 49 млн грн і легалізації цих коштів.

Про це повідомляє пресслужба САП.

За інформацією журналіста «Слово і діло» із власних джерел, ідеться про двох учасників схеми з легалізації коштів – Артема Болдарева та Олександра Хомича.

«За дорученням керівника САП Назара Холодницького першим заступником вручено повідомлення про підозру ще одному учаснику злочинної схеми легалізації 50 млн гривень коштів, отриманих внаслідок несплати податків – представнику конвертаційного центру. Водночас детективами НАБУ повідомлено про підозру другому представнику конвертаційного центру», – інформують у прокуратурі.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Андрію Рогозі і Жукову. Пізніше органи подали клопотання про арешт Жукова із альтернативою застави в 23 млн грн. Однак суд відпустив його під 5,25 млн грн застави.

Слідство встановило, що приблизно з 8 травня 2015 року Жуков, який вже працював у державному концерні «Укроборонпром», та його друг Андрій Рогоза, маючи досвід ведення господарської діяльності з постачання специфічних товарів для оборонної галузі, розробили план постачання таких товарів для «Укроборонпрому» з метою збагачення та одержання швидких прибутків. Зокрема, йшлося про деталі та комплектуючих для бронетехніки та озброєння з можливістю ухилення від сплати податків.

Для виконання цього плану Жуков та Рогоза залучили й інших осіб – Ігоря Волохача (в 2015 році був власником ТОВ «Оптимумспецдеталь» та директором), Романа Чубу (пізніше став власником і директором фірми «Оптимумспецдеталь») та Олена Іванюк. Пізніше була організована схема за допомогою компанії «Оптимумспецдеталь»: використовували її документи, подавали податкову звітність та підписували документи за вказівкою Рогози та Жукова.

Товари для постачання підприємствам ДК «Укроборонпром» Рогоза купляв за готівку, тому вони фактично легального джерела походження не мали. З метою маскування реального походження та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; збільшення податкової діяльності, Рогоза та Жуков використовували низку приватних компаній для проведення безготівкових операцій. Це призводило до підвищення собівартості товарів і можливості ухилення від сплати податків.

У зв'язку з цим у період з 8 травня 2015 року до 16 серпня 2018 року Жуков безпосередньо звернувся до осіб, які сприяли своїми діями фактично легалізації цих коштів, а саме до Болдарева та в подальшому до Хомича. Останній разом із іншими особами через низку приватних фірм провели для «Оптимумспецдеталь» ці операції із легалізації товарів, які Рогоза придбав за готівку. В результаті такої діяльності з використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» Рогоза і Жуков одержали в своє розпорядження загальну суму в 49,34 млн грн, які були отримані внаслідок ухилення від сплати податків.

З метою маскування початкового незаконного походження коштів Рогоза і Жуков у вказаний період через банківські рахунки було проведено низку господарських операцій через приватні компанії, підконтрольні вищевказаним Болдареву та Хомичу. Операції проводилися з рахунками ТОВ «Оптимумспецдеталь», на які надходили кошти від державних підприємств з ДК «Укроборонпром», за вказівкою Жукова та Рогози здійснювалися за допомоги бухгалтера Іванюк перерахунок через клієнт-банкінг на вказані приватні фірми, підконтрольні Болдареву та Фомичу. В результаті ці компанії виявилися фіктивними. Таким чином, одержані кошти Жуковим та Рогозою від ДП-учасників «Укроборонпром» були легалізовані через використання цих компаній. Прокурор додав, що низки директорів цих компаній, через які «відмивалися» кошти, були засуджені вироками судів за фіктивне підприємництво, яке наразі декриміналізоване.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: