Пожежі в Чорнобилі знищили частину заповідника

Читать на русском
Під час пожеж у зоні відчуження постраждало близько 5 відсотків території Чорнобильського заповідника. Стадо коней Пржевальського мігрувало до промисловій зоні ЧАЕС.

Під час пожеж у зоні відчуження постраждало приблизно 5% території Чорнобильського заповідника.

«За попередніми оцінками постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, що складає близько 5 % території заповідника. З них приблизно 35 % − ліси, 55 % − перелоги, 10 % − водно-болотні угіддя», - розповів директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко, інформує Держагентство з управління зоною відчуження.

Тварини великих та середніх розмірів і птахи уникнули вогню, проте найбільше постраждали: мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи.

Що стосується флори, то внаслідок інтенсивного горіння були втрачені та пошкоджені певні рослинні угрупування.

Співробітники заповідника зафіксували, що стадо коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС.

95 % території Чорнобильського заповідника не пошкоджено вогнем, тому вважають, що копитні та травоїдні тварини знайшли корми там.

Але у зоні навколо згарищ волонтери-зоозахисники підгодовують тварин.

Екологи зазначили, що відкриті ландшафти відновлюються швидко і можливо вже через місяць згарища забуяють травою, куди із часом повернеться більшість тварин, які покинули ці території під час пожеж.

Повідомляється, що частину пройдених вогнем територій заповідника планують використовувати як наукові полігони для вивчення процесів відновлення екосистем та особливостей розподілу й депонування радіонуклідів після пожеж.

Нагадаємо, через пожежі в Житомирській і Київській областях дуже погіршився стан повітря в Києві. Українська столиця кілька разів піднімалася в лідери за індексом забрудненості повітря.

Пожежі в Чорнобильській зоні тривають з 4 квітня.

Раніше стало відомо, що у Чорнобилі згоріла третина туристичних об'єктів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал