Нацбанк різко знизив облікову ставку

Читать на русском
Національний банк України ухвалив рішення з п'ятниці, 24 квітня, знизити облікову ставку з 10,0 відсотка до 8,0 відсотка річних.

Національний банк України ухвалив рішення з п'ятниці, 24 квітня, знизити облікову ставку з 10,0% до 8,0% річних.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 8%. Продовження пом'якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів», - вказали у регуляторі.

Як вказано, правління Національного банку ухвалювало рішення щодо зниження облікової ставки в умовах, коли інфляційний тиск є помірним, а економіка потребує суттєвої підтримки через негативний вплив карантинних заходів на показники ділової активності, споживання та зайнятості населення. Тож, беручи до уваги цей комплекс обставин, Правління Національного банку продовжило пом’якшення монетарної політики і знизило облікову ставку на 2 п.п. - до 8%.

«Національний банк не виключає можливості й більшого пом’якшення монетарної політики у цьому році у тому випадку, якщо скорочення споживчого попиту через карантинні заходи та послаблення ділової активності будуть суттєвіше тиснути на інфляцію в бік її зниження, ніж ми очікуємо зараз», - додали у НБУ.

Як відомо, 12 березня НБУ ухвалив рішення знизити облікову ставку з 11% річних до 10% річних.

Нагадаємо, Національний банк України ухвалив рішення знизити облікову ставку з 13,5 відсотка до 11,0 відсотка річних із 31 січня 2020 року.

Раніше Національний банк України ухвалив рішення знизити облікову ставку з 15,5 відсотка до 13,5 відсотка річних з 13 грудня.

У жовтні 2019 року НБУ знизив облікову ставку до 15,5%.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: