САП хоче заарештувати екснардепа Микитася

Читать на русском
Антикорупційний прокурор просить суд взяти під варту колишнього члена українського парламенту за несплату застави.
Максим Микитасьфото: «Слово і діло», Олег Новіков

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд заарештували колишнього народного депутата Максима Микитася, оскільки він не вніс 100 млн грн застави.

Відповідне клопотання у Вищому антикорупційному суді оголосив прокурор САП Олексій Скибенко, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію суду.

Прокурор САП нагадав, що ВАКС звернув у дохід держави 80 млн грн застави, внесеної дружиною Микитася за екснардепа. Підставою такого рішення є порушення обов'язків підозрюваним, зокрема, він спілкувався з двома підозрюваними директором фірми «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою та його заступником Сергієм Якусевичем, а також з двома свідками – братом Якусевича та Бородавкою. Заборона на спілкування з ним була встановлена судом після внесення 80 млн грн застави.

Після стягнення застави ВАКС збільшив розмір застави для Микитася до 100 млн грн, які той мав внести протягом 5 днів. Однак, ніхто цю суму не сплатив і тому САП звернулася до суду з клопотанням про взяття екснардепа під варту.

Під час засідання адвокат політика Олександр Лисак просив суд відкласти засідання, оскільки не взяв свій примірник клопотання. Суд вирішив відкласти розгляд на 20 листопада.

Як слідство встановило, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Національної гвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю Національної гвардії України.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру екснардепу Микитасю.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...