Гібридний карантин: що чекає на українців після 24 квітня

Читать на русском
Володимир Цибулькополітолог

Карантин у повному обсязі, ймовірно, не продовжать після 24 квітня, послаблення якихось обмежень цілком реально. Таке припущення в коментарі «Слово і діло» озвучив політолог Володимир Цибулько.

«Зважаючи на деякі дії влади зараз – дозвіл на роботу автомагазинів, будівельних магазинів, хімчисток, імовірно, після Великодня будуть ще якісь дії, спрямовані на відновлення економічного життя», – наголосив політолог.

Експерт наполіг, що випадання з економічної активності нічим покрити. Держава в складному фінансовому становищі, а популісти нахапалися зобов'язань щодо підвищення пенсій та виплат.

При цьому політолог розкритикував проголосований варіант бюджету, оскільки кошторис, на його думку, вийшов дуже розбалансованим.

Інструкція для безробітних під час карантину: виплати, субсидії, онлайн-облік, часткове безробіттяСтатус безробітного буде надаватися з першого дня реєстрації в центрі зайнятості. Подати документи можна дистанційно.

«Те, що проголосували у ВР, – загальна психотерапія, а не реальний фінансовий документ. Оскільки за нього голосували, навряд чи документ виконуватимуть. Ймовірно, країна буде жити в режимі повного ручного управління», – поділився думкою Цибулько.

Володимир Цибулько зауважив, що в умовах гібридної війни в Україні цілком вірогідно, що населення отримає формат гібридного карантину після 24 квітня.

Політолог припустив, що після 24 квітня залишаться в дії деякі рекомендації ще на сезон: масковий режим, соціальна дистанція, використання противірусних та антибактеріальних засобів. Все інше поступово буде паралізуватися в надії, що ультрафіолетове світло вб'є вірус на відкритих поверхнях, на період літа хоча б законсервується на носіях, додав експерт.

У цілому, на думку політолога, не можна сказати, що Україна повністю копіює карантинні заходи ЄС.

«Багато в чому ми орієнтуємося на потенціал вітчизняної медицини. Якщо потенціалу немає, то простіше розігнати людей з вулиць, знизити контакти. За превентивними заходами Україна спрацювала непогано. Зупинку метро, транспорту можна пояснити тим, що в нас немає якісної медицини та такого обігу грошей, які чиновники могли б освоїти до власних кишень під приводом нинішньої ситуації», – прокоментував Володимир Цибулько.

Також експерт підкреслив, що Україна – демократична держава, вдаватися до якогось терору з вакцинації ми не можемо. Тому добре, що втілюються європейські методи, а не італійські. Експерт нагадав про те, що українці змішали хворих і здорових, що спричинило жахливий ефект.

«Усе-таки в Україні є непоганий досвід боротьби з епідеміями. Якби той досвід, який є, спирався на хороше фінансування, результати зараз були б ще кращими», – резюмував Володимир Цибулько.

«Слово і діло» розбиралося, для кого і які передбачені виплати, як подавати документи і що таке допомога з часткового безробіття роботодавцям.

Нагадаємо, Кабінет міністрів запровадив карантин в Україні у зв'язку зі спалахом коронавірусу у світі з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Пізніше Кабмін продовжив карантин до 24 квітня, в усіх областях України запроваджено режим надзвичайної ситуації.

З 6 квітня карантинні вимоги були посилені. Зокрема, не можна відвідувати магазини без масок. Дистанція між покупцями в чергах повинна бути не менш ніж 1 метр.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: