Євросоюз визначив критерії для зняття карантину

Читать на русском
Європейський союз офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень для країн-членів.

Європейський союз офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень для країн-членів.

Про це оголосила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Наші рекомендації фокусуються на трьох головних передумовах: істотне уповільнення поширення коронавірусу, достатні здатності системи охорони здоров'я і здатності нагляду і моніторингу», - зазначила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що презентація дорожньої карти «не є сигналом, що карантин уже можна знімати», але має на меті запропонувати країнам членам загальні рамки для прийняття рішень.

«Ми рекомендуємо поступове зняття обмежень, з подальшим моніторингом кожної дії», - зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Перший, епідеміологічний критерій, передбачає істотне уповільнення поширення інфекції протягом тривалого часу: зменшення кількості нових заражень, нових госпіталізованих хворих і пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії.

Другий критерій - здатність системи охорони здоров'я країни: чи зможе вона впоратися з навантаженням, якщо після ослаблення обмежень кількість заражень знову почне зростати.

Третій критерій - здатність до моніторингу, включаючи також можливість широкомасштабного тестування населення, щоб відслідковувати розповсюдження вірусу, відстеження та ізоляції контактних осіб хворих, якщо будуть виникати нові спалахи.

Корисну інформацію можна отримати тестуванням на наявність антитіл до вірусу - це допоможе з'ясувати, яка частина населення перехворіла і виробила імунітет.

«Країни-члени можуть самостійно визначити, як оцінювати відповідність кожному з критеріїв», - відзначають у «дорожній карті».

Також ЄС визначив принципи, якими повинні керуватися країни-члени.

Перший з них - дії повинні ґрунтуватися на наукових даних, система громадського здоров'я повинна бути в центрі уваги.

«Рішення закінчити обмежувальні заходи повинно балансувати переваги для громадського здоров'я та соціально-економічні наслідки. При цьому, захист громадського здоров'я має залишатися пріоритетною метою країн-членів», - йдеться в дорожній карті.

Другий принцип - країни-члени повинні координувати між собою дії щодо ослаблення карантинних обмежень. Зокрема, країни-члени повинні своєчасно інформувати одна одну і Єврокомісію перед оголошенням про зняття певних обмежень, і враховувати їх точку зору.

Третій принцип - повага і солідарність між країнами-членами, і підтримка тих, хто найбільше постраждав від пандемії і обумовленої нею економічної кризи.

Нагадаємо, МОЗ може запропонувати кроки пом'якшення карантинного режиму в Україні за тиждень після Великодня.

В ОПУ також допустили поліпшення ситуації з коронавірусом після «карантинної» Пасхи.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: