Кабмін заборонив експорт гречки до 1 липня

Читать на русском
Кабінет міністрів на позачерговому засіданні в четвер, 2 квітня, ухвалив рішення заборонити до 1 липня експорт гречки на зовнішні ринки.

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні в четвер, 2 квітня, ухвалив рішення заборонити до 1 липня експорт гречки на зовнішні ринки.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку.

Так, постановою «Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 № 1109» вводиться тимчасовий - до 1.07.2020 р. режим ліцензування і квотування експорту гречки і зерна гречки лущеного (без плодової оболонки).

Зокрема, встановлено нульовий обсяг квоти для зазначених товарів (за кодами згідно з УКТЗЕД 1008 10 00 00 і 1104 29 17 00). Відповідні зміни внесені в додаток 1 до Постанови 1109 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню у 2020 році».

Заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідним для захисту внутрішнього ринку (нагадаємо, що свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія і Казахстан).

Зараз ситуація на українському ринку є стабільною. Кабмін постійно на зв'язку з виробниками і ритейлерами, зазначили у відомстві.

«Україна вестиме переговори з головними країнами-виробниками зі зняття заборон з метою підтримки міжнародної продовольчої безпеки і відновлення нормальних умов міжнародної торгівлі. Також міністерство закликатиме українські аграрні підприємства збільшувати посівні площі під гречкою», - додали в Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення вивести з-під заборони роботу в період карантину всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів та кредитних спілок, а також дозволив аптекам працювати цілодобово.

Також Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 2 квітня затвердив програму діяльності уряду.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал