Вартість електроенергії: скільки платять за світло українці та європейці

Читать на русском

Тема комунальних платежів – одна з найболючіших для більшості українців, і часто політики маніпулюють цифрами на користь своїх аргументів, розповідаючи, що українці заробляють найменше, а платять комірного чи не найбільше в Європі. «Слово і Діло» пропонує подивитись, скільки витрачають жителі європейських країн та українці на оплату платіжок за світло. Розрахунки наші аналітики зробили, зважаючи на середній показник вартості електроенергії відносно курсу євро.

Найбільше за світло в Європі платять німці – 0,31 євро за 1 кВт⋅год. Поруч з німцями перебувають данці, яким доводиться викладати за кожен кВт електроенергії 0,30 євро, а бельгійцям – 0,28 євро.

До десятки країн із найдорожчою в Європі електроенергією входять Ірландія (0,24 євро за 1 кВт), Іспанія (0,24), Італія (0,23), Кіпр (0,22), Португалія (0,21), Велика Британія (0,21) та Нідерланди (0,21 євро за 1 кВт).

Дорога електроенергія в Австрії (0,20), Швеції (0,20), Норвегії (0,19). По 0,18 євро за 1 кВт платять мешканці Люксембургу, Франції та Чехії. По 0,16 євро за 1 кВТ викладають за світло фіни, греки, словенці, латиші, словаки.

У сусідній Польщі 1 кВт електроенергії коштує в середньому 0,13 євро, як і в Хорватії, Литві та на Мальті.

У Молдові, Боснії та Герцеговині за 1 кВт треба заплатити 0,09 євро. Незважаючи на те, що у сонячній Туреччині скрізь встановлені сонячні батарєї, турки скаржаться на те, що в них занадто дороге світло і завжди намагаються економити, бо 1 кВт у них коштує 0,08 євро. Такі ж ціни у Грузії та Північній Македонії.

Найдешевше світло в Сербії (0,07 євро за 1 кВт) та в Косово (0,06), а Україна замикає цей список і має найнижчі ціни на електроенергію для споживачів у Європі – 0,04 євро за 1 кВт.

У березні 2020 року вартість електроенергії в Україні становила 90 копійок за 1 кВт для тих, хто спожив до 100 кВт електроенергії на місяць, и 1,68 грн за 1 кВт – для тих, хто витратив понад 100 кВт електроенергії на місяць.

Раніше «Слово і Діло» розбиралось, чи можуть списати борги за комуналку та що буде із субсидіями після карантину.

Також ми спитали юриста, чи буде держава покривати борги за оренду під час карантину.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал