Борги за комуналку: чи можуть списати та що буде із субсидіями після карантину

Читать на русском
Олександр Сергієнкодиректор центру «Інститут міста»

Списання боргів за комуналку в умовах карантину малоймовірно і недоречно. Таку думку в коментарі «Слово і Діло» озвучив директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

На думку експерта, незважаючи на всі складнощі з оплатою рахунків за комунальні послуги в період карантину, українцям ніхто не буде списувати борги.

«Списання боргів – помилковий інструмент. Це не тільки провокує людей не платити, а й несправедливо до тих, хто продовжує регулярно оплачувати рахунки», – зауважив Олександр Сергієнко.

Експерт припустив, що в особливих випадках, але не масово, можливо, варто порушувати питання про реструктуризацію або відтермінування боргів, але списання не буде.

«Якщо списувати, то потрібно з чогось покривати. Хто покриє? Які джерела? Державний бюджет не наповнений, по місцевих бюджетах уряд завдав удару. За різними оцінками, місцеві бюджети втратять близько 17 мільярдів гривень. Прибутковий податок, який не буде з чого стягнути, оскільки люди без роботи, і плата за землю – це два основних джерела наповнення місцевого бюджету», – прокоментував Олександр Сергієнко.

Карантин в Україні: як держава піклується про пенсіонерівЧерез карантин в Україні пенсіонерам виплатять одноразову допомогу, а в травні індексують пенсії.

Без джерел компенсації говорити про списання боргів нерозумно, а таких джерел у нас немає, додав фахівець.

Директор аналітичного центру «Інститут міста» не виключив, що після скасування карантину ситуація для споживачів може ускладнитися, оскільки є ризик того, що багато українських родин залишаться без субсидій.

Експерт нагадав про норму, яка позбавляє права на субсидії, якщо людина не оплачувала комунальні послуги протягом двох місяців або якщо заборгованість становить понад 324 гривні.

При цьому Олександр Сергієнко підкреслив, що велика частина людей не має заощаджень, а зараз залишилися без роботи.

«Звісно, якщо люди у вимушених відпустках не отримуватимуть зарплати, вони швидше куплять продукти, ніж оплатять комуналку. Є небезпека того, що внаслідок цього буде заборгованість і після карантину їх можуть позбавити субсидій», – припустив експерт.

На його думку, уникнути такої ситуації можна, якщо внести зміни до правил надання субсидій щодо норми про заборгованість.

«Для українців ця норма може виявитися батогом, який потрібно усунути. Це не проблематично, аби було бажання уряду», – резюмував директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Нагадаємо, у Кабміні обіцяють спрощення надання субсидії людям, які втратили роботу під час карантину.

«Слово і Діло» пропонує дізнатися, як держава має намір піклуватися про пенсіонерів під час карантину.

«Слово і Діло» також пропонує подивитися прогнози експертів, що буде з економікою України після закінчення карантину.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал