У ВАКС пояснили, чому не стягнули в дохід держави заставу Альперіна

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився стягувати в дохід держави заставу одеського бізнесмена, оскільки прокурор не довів порушення ним обов'язку.
Вадим Альперінфото: «Слово і Діло», Олег Новіков

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратура не довів суду, що бізнесмен Вадим Альперін після внесення застави мав ізраїльський паспорт, чим нібито порушив процесуальний обов'язок.

Про це йдеться в коментарі Вищого антикорупційного суду.

«Ухвала слідчого судді була обумовлена недоведеністю того факту, що після оголошення ухвали, якою підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням розміру застави та покладенням обов'язку здати документи для в’їзду в Україну та виїзду з України, підозрюваний мав у наявності паспорт громадянина іншої держави, використав його будь-де або його було відшукано у місці проживання підозрюваного», – заявляють у ВАКС.

Тому, керуючись принципом змагальності та презумпції невинуватості, слідчий суддя дійшов висновку про недоведеність стороною обвинувачення факту порушення покладеного обов'язку. Таким чином, суд не стягнув у дохід держави 70 млн грн застави, внесеної за Альперіна.

Як відомо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Нагадаємо, суд взяв під варту Альперіна. Пізніше за нього внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал