У березні оптова ціна на газ для населення знизилася на 14%

Читать на русском
Оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів у березні 2020 року становитиме 3,40 грн за кубометр, що на 14% менше, ніж у лютому 2020 року.

Оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів у березні 2020 року становитиме 3,40 грн за кубометр, що на 14% менше, ніж у лютому 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба КМУ.

«В умовах карантину і розгортання економічної кризи, Уряд прагне мінімізувати витрати людей на комунальні послуги, які зростуть у зв’язку із збільшенням часу їх перебування вдома. Один з шляхів мінімізації - здешевлення газу для українців. Оптова ціна на природній газ, яку Уряд і Нафтогаз забезпечили для потреб населення та виробників тепла у березні 2020 року, на 14% менше, ніж минулого місяця. Це дозволяє регіональним збутовим компаніям забезпечити зниження тарифу на 9-13% у порівнянні з лютим», - заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як повідомляє НАК «Нафтогаз», така ціна у березні сформувалась завдяки тому, що на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. Оператор Газотранспортної системи України провів тендер на закупівлю газу на період постачання за березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить” до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу.

При розрахунку ціни газу для населення на березень «Нафтогаз» вирішив взяти до уваги нові ринкові обставини. Оскільки постановою Кабінету міністрів задається максимально допустимий рівень ціни, «Нафтогаз» обрав найменшу індикативну ціну з двох можливих опцій: розрахованої за постановою КМУ та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на постачання газу Оператору ГТС України.

Таким чином, оптова ціна березня встановлена на рівні, що на 14% нижчий за ціну лютого. А оптовий прейскурант «Нафтогазу» є основою для формування роздрібних цін, які належать до зони відповідальності регіональних збутових компаній.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз» встановила у лютому 2020 року оптову ціну на природний газ для потреб населення, виробників тепла для населення та інших захищених споживачів на рівні 3,95 тис. грн за тис. куб. м.

Також в «Нафтогазі» прогнозують падіння ціни на газ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал