Суд відклав засідання щодо стягнення застави Альперіна

Читать на русском
У справі Вадима Альперіна суд відклав засідання на 18 березня щодо стягнення внесеної застави. Антикорупційний суд вирішив розібратися, хто саме вніс заставу за одеського бізнесмена та викликав заставодавця.
Фото - «Слово і Діло».

**Вищий антикорупційний суд відклав на 18 березня засідання про стягнення в дохід держави 70 млн грн застави, внесеної за одеського бізнесмена Вадима Альперіна.

Таке рішення 5 березня ухвалив слідчий суддя ВАКС Сергій Мойсак, повідомляє «Слово і Діло».

Під час розгляду клопотання прокурор САП Ігор Семак стверджував, що заставодавцем є фірма ТОВ «Фінод» і тому треба викликати його представника до суду.

Водночас адвокати заперечували і казали, що дружина Альперіна Тетяна взяла кредит, щоб внести суму і тому вона є заставодавцем.

Тому суддя Мойсак вирішив викликати до суду дружину Альперіна та представника фірми «Фінод».

Як відомо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Нагадаємо, суд взяв під варту Альперіна. Пізніше за нього внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: