Антимонопольний комітет відкрив справу проти «Нафтогазу»

Читать на русском
АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками вчинення НАК Нафтогаз України порушення Закону України Про захист економічної конкуренції.

АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками вчинення НАК «Нафтогаз України» порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що порушення стосується зловживання монопольним становищем на ринках природного газу шляхом встановлення, починаючи з 1 листопада 2018 року, цін на природний газ на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції.

«Згідно положення Кабміну про Покладання спеціальних обов'язків саме «Нафтогаз» продає природний газ постачальникам для потреб побутових споживачів, тобто, населення. При цьому компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, які базуються на ціні для промисловості, запропонованій цією ж компанією», - йдеться у повідомленні.

За наявною в АМКУ інформацією, «Нафтогаз» встановлював для промислових споживачів ціни, які є вищими за ті, що склалися в умовах конкуренції, зокрема, за результатами електронних біржових торгів на ТБ «Українська енергетична біржа» та на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG).

«Вищевикладене може свідчити про встановлення НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», починаючи з 1 листопада 2018 року, цін на природний газ для населення на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринках природного газу», - наголосили у комітеті.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз» встановила у лютому 2020 року оптову ціну на природний газ для потреб населення, виробників тепла для населення та інших захищених споживачів на рівні 3,95 тис. грн за тис. куб. м.

Раніше НАК «Нафтогаз України» опублікувала нові цінові пропозиції на природний газ для промислових споживачів.

Також «Нафтогаз» похвалився, що приніс до бюджету кожну сьому гривню.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал