Роль держави та особиста відповідальність: як забезпечити гідну пенсію

Читать на русском
Володимир Щербінаексперт з пенсійного забезпечення

Держава не повинна мати до пенсії ніякого відношення в ідеальному варіанті. Накопичення пенсії – особиста відповідальність кожного. Таку думку в коментарі «Слово і Діло» висловив експерт із питань пенсійного забезпечення Володимир Щербина.

«Кожна людина повинна мислити, як господар свого життя у фінансовому сенсі, та піклуватися про свою пенсію особисто. Однак і від держави, зокрема на законодавчому рівні, потрібна низка кроків. Солідарна пенсійна система ґрунтується на тому, що мінімум п'ять чоловік повинні накопичувати кошти в Пенсійному фонді, щоб пенсію міг отримати один пенсіонер», – прокоментував Щербина.

Експерт із питань пенсійного забезпечення зауважив, що Україні слід припинити створення солідарного пенсійного стажу шляхом відмови від нарахування ЄСВ. Це потрібно закріпити на законодавчому рівні.

«Солідарну систему потрібно згортати. На сьогоднішній день комітет вигадує різні дурниці, а в підсумку просто тупцює на місці. Але це не їх помилка, а тих, хто обирав ВР», – зазначив експерт.

У кого та наскільки зростуть пенсії в березніПроіндексують пенсії за віком, за вислугою років та ще декільком категоріям громадян. Індексація не торкнеться пенсій держслужбовців, науковців, помічників нардепів.

Володимир Щербина критично оцінив податкове навантаження на населення, яке діє сьогодні.

Щербина пояснив, що країні потрібна концепція, яка обмежить рівень сукупного вилучення державою грошового еквівалента реалізованої громадянином праці до 1/3. При цьому слід замінити солідарну систему накопичувальною і встановити можливість успадкування пенсійних накопичень у страховій системі пенсійного забезпечення.

«Потрібно почати накопичення коштів кожним працівником собі на спеціальному рахунку в певній банківській установі. Держава повинна гарантувати суму пенсійних накопичень і відсотки на них за ставкою рефінансування Нацбанку. При цьому залишок коштів може успадковуватися. Адже багато хто не доживає до пенсії», – прокоментував Володимир Щербина.

Також він уточнив, що гідна пенсія залежить і від поведінки кожного, працездатності, вміння здобувати кваліфікацію і вміння розпоряджатися фінансами.

«Безумовно, повинен бути раціонально-економний підхід. Не обов'язково бігти до магазина відразу після виходу нової моделі телефона. Повинен бути фінансовий план», – проаналізував експерт із питань пенсійного забезпечення Володимир Щербина.

«Слово і Діло» розбиралося, хто з пенсіонерів може розраховувати на автоматичний перерахунок та підвищення виплати і про які суми йдеться.

Також «Слово і Діло» зібрало, які зміни чекають на українців у березні.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал