Рахунки «Суспільного» арештували в межах позову «Євроньюз»

Читать на русском
Виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного. Мовник має сплатити понад 10 млн євро. Канал на межі закриття.

Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із «Суспільного» боргу на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

Як інформує мовник, згідно з рішенням суду вони мають сплатити 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь АТ.

«Суспільний мовник» отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність. А 18 лютого 2020 року та 20 лютого 2020 року відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України наклав арешт на кошти, що є на рахунках», – сказано в повідомленні.

У «Суспільному» вважають, що арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020 та зупинив запуск нових проєктів мовника.

Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника («UA:ПЕРШИЙ», «UA:КУЛЬТУРА»), усіх регіональних каналів Суспільного, діджитал-платформ та трьох каналів радіо («UA:Українське радіо», «UA:Радіо Промінь» та «UA:Радіо Культура»).

«Уже тиждень «Суспільний мовник» звертається по допомогу до Кабінету міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та потрібної з боку держави підтримки», – йдеться в повідомленні.

З'ясувалося, коли почне роботу телеканал для ДонбасуНа тимчасово непідконтрольних Україні територіях Донбасу 15 лютого розпочне роботу український державний телеканал.

Також у «Суспільному» занепокоєні тим, що при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків до компанії «Євроньюз». Відтак із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік «Суспільний мовник» недоотримає майже 300 млн грн.

Нагадаємо, колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто до створення «Суспільного мовника».

У квітні 2019 року Державне бюро розслідувань відкрило справу про зловживання службовим становищем, в рамках якого перевіряється, чи був фіктивним договір поставки обладнання для ВАТ «НГТУ». У Національній громадській телерадіокомпанії України, а також за місцем проживання кількох її співробітників провели обшуки.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: