Денісова повідомила про суттєве погіршення здоров'я у двох українських політв'язнів

Читать на русском
Стан здоров'я в українських політв'язнів Едема Смаілова та Шабана Умерова, які незаконно утримуються в Росії, суттєво погіршився.

Стан здоров'я в українських політв'язнів Едема Смаілова та Шабана Умерова, які незаконно утримуються в Росії, суттєво погіршився.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

Зокрема, вона зазначила, що політв'язень Шабан Умеров має хронічні проблеми з серцем. Він скаржиться на сильний серцевий біль, який посилюється у вечірній час. Тривале ненадання лікування може призвести до інфаркту. Тюремний лікар-терапевт також підтвердив захворювання серця.

В Едема Смаілова через неналежні умови тримання загострився хронічний гайморит. Водночас адміністрацією пенітенціарної установи ігноруються неодноразові звернення нашого співгромадянина щодо надання окуляр для зору.

«Вимагаю від уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової належного реагування на порушення прав громадян України та терміново вжити заходів із метою їх відновлення. Зокрема, сприяти проведенню повного медичного обстеження обох громадян України та невідкладно надати кваліфіковану лікарську допомогу», – написала Денісова.

Також вона звернулася до представників міжнародних правозахисних організацій та місій із проханням вжити дієвих заходів задля відновлення прав незаконно утримуваних громадян України та не допускати їх порушення.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів створив Єдину комісію з опіки українських політв’язнів, які утримуються у РФ.

Нагадаємо, за даними МЗС України близько сотні українських політв'язнів залишається в Росії.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал