Нацрада заборонила трансляцію ще трьох російських телеканалів

Читать на русском
Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію телеканалів Еврокино, ТОПШОП ТВ і Зоопарк, країною-правовласником яких є Російська Федерація.

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію телеканалів «Еврокино», «ТОПШОП ТВ» і «Зоопарк», країною-правовласником яких є Російська Федерація.

Відповідні зміни було внесено до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України на засіданні 27 лютого, передає пресслужба Нацради.

Зазначається, що для вилучення з переліку трьох телеканалів у рішеннях наведено такі законодавчі підстави:

За рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 25.01.2015, введеним в дію Указом Президента № 85/2015 від 14.02.2015 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 січня 2015 року «Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією», Кабінету Міністрів України за участю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення було доручено вжити невідкладних заходів щодо припинення російської інформаційної агресії, здійснюваної з використанням іноземних та вітчизняних засобів масової інформації. З огляду на це того ж року Національна рада ухвалила рішення, відповідно до якого тимчасово припинено розгляд питань щодо визнання змісту програм адаптованим до вимог законодавства України, правовласники (виробники) яких підпадають під юрисдикцію Російської Федерації.

Крім того, до Національної ради звернулася компанія ТОВ «Студіо Модерна», якій належало право на розповсюдження програми «ТОПШОП ТВ» на території України, з проханнями вилучити відповідну програму з Переліку іноземних програм. Відповідне прохання компанія аргументувала тим, що на цей час вона не розповсюджує і не має наміру розповсюджувати надалі канал «ТОПШОП ТВ» у кабельних мережах України.

Керуючись нормами частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», статтями 15, 17, 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» та іншими нормативно-правовими документами, регулятор скасував свої попередні рішення щодо програм «Еврокино», «ТОПШОП ТВ» і «Зоопарк» та вилучив їх із переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції на території України.

Раніше у Нацраді повідомили, скільки українських пісень звучить на радіо.

Також міністр культури Володимир Бородянський розповів, чи з'явиться доступ в українців до російських соцмереж і чи будуть продовжувати заборону на їх блокування на території України.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал