З'ясувалося, скільки українців отримують пенсію вище прожиткового рівня

Читать на русском
В Україні 82,7 відсотки пенсіонерів отримують пенсію до 4000 тис гривень, що нижче фактичного прожиткового мінімуму.

В Україні 82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4000 тис гривень, що нижче фактичного прожиткового мінімуму.

Як повідомляє пресслужба Мінсоцполітик, про це заявила перший заступник міністра соціальної політики України Наталія Ненюченко.

«За наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та враховуючи те що лише 5% працюючих приймають участь у системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість сплачують внески не регулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися», - заявила Наталія Ненюченко.

Вона наголосила що неналежне державне регулювання інклюзивного середовища та доступних послуг не дає можливості людям похилого віку інтегруватися у соціум, вести повноцінне життя.

«Міністерством наразі розроблено проект Концепції по досягненню цілі 3.4. «Для людей похилого віку створені умови для активного життя, вони мають кваліфікований та сучасний догляд і гідне матеріальне забезпечення. Створені умови для безпечного добровільного пенсійного накопичення» програми діяльності пряду. Реалізація її положень сприятиме спрощенню системи солідарного пенсійного страхування, посиленню стимулів до сплати єдиного соціального внеску та виведення «з тіні» доходів. Стимулюватиме до накопичень на власну старість та їх захисту від зловживань у фінансовому секторі. Забезпечить розвиток та належне державне регулювання надання соціальних послуг особам похилого віку», - резюмувала заступник міністра.

Раніше в Раді визнали, що підвищення пенсійного віку неминуче.

Нагадаємо, в Україні за рік двічі підвищать максимальну пенсію.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал