Верховна рада 6 лютого почала розглядати поправки до законопроекту про ринок землі. Хоча на порядку денному парламенту на тиждень значиться ще багато ініціатив, нардепи не зможуть приступити ні до чого іншого, поки не ухвалять рішення щодо земельної реформи. Затягнутися все може, нагадаємо, до кінця березня або початку квітня. Що ще сьогодні обговорювали на Погоджувальній раді, розбиралося «Слово і Діло».
Спікер Дмитро Разумков повідомив, що до парламенту надійшов звіт Кабінету міністрів. Його планують розглянути в п'ятницю замість години запитань до уряду: 20 хвилин буде виступ прем'єра Олексія Гончарука, 40 хвилин – питання депутатів. Крім того, в п'ятницю хочуть заслухати звіт міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької щодо ситуації з коронавірусом з Китаю.
Віце-спікер Руслан Стефанчук розповів, що спеціальна робоча група фактично вийшла на фінальну версію законопроекту про всеукраїнський референдум. «Я думаю, що після цього (закінчення роботи – ред.) ми проведемо обов'язково внутрішню дискусію ще між фракціями і групами щодо цього законопроекту, ми проведемо внутрішній науковий круглий стіл і ми будемо перекладати англійською мовою цей проєкт для того, щоб отримати рецензії від провідних інститутів, що займаються народовладдям в світі», – додав він.
Фракція «Слуга народу» закликала інтенсивніше працювати над поправками до законопроекту про ринок землі. «Ми звертаємося до політичної відповідальності всіх колег по парламенту, до, можливо, політичної совісті: ми можемо знайти спосіб, як цей закон розглянути швидше», – зазначив Олександр Корнієнко.
Вадим Рабінович від «Опозиційної платформи – За життя» вважає, що Верховна рада повинна сформувати парламентську делегацію для участі в параді в Москві на 9 травня. У «Європейській солідарності» відразу ж висловили обурення через цю пропозицію. «Давайте відверто, якщо є таке нестримне бажання піти і поклонитися перед Путіним, то вони можуть самостійно сформувати цю делегацію, бажано взяти квиток в один кінець, і я впевнений, що, якщо вони залишаться в Кремлі, вони будуть значно природніше і реалістичніше виглядати там ніж в українському парламенті», – сказав депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.
«Європейська солідарність також висловила свою позицію щодо законопроекту про ринок землі: фракція за ринок землі, але проти її «розбазарювання». Тобто запропонований законопроект політичну силу не влаштовує. У «Батьківщині», в свою чергу, відзначили, що не будуть відкликати свої поправки до законопроекту. Сергій Власенко також закликав не розробляти новий законопроект про референдум, а проголосувати за вже запропонований «Батьківщиною».
У «Голосі» повідомили, що підготували свій план щодо вирішення питань, пов'язаних з поверненням окупованих територій Криму і Донбасу. Железняк анонсував, що план буде представлений найближчим часом.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як Верховна рада почала розгляду законопроекту про ринок землі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»