Заступник голови Держводагентства залишився без обов'язків

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у клопотанні адвоката та заставодавця про повернення суми грошей, внесених за підозрюваного.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Підозрюваний в одержанні неправомірної вигоди заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Павло Гвозденка залишився без процесуальних обов'язків.

Про це йдеться в ухвалі від 7 лютого Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

Адвокат Гвозденка звернувся до суду с проханням про повернення 250 тисяч гривень застави заставодавцю, оскільки термін процесуальних обов'язків підозрюваного закінчився ще 6 грудня. За його словами, прокурор не звертався до слідчого судді із клопотанням про продовження покладених обов'язків або покладання нових. На думку адвоката, у зв'язку із закінченням строку покладених обов'язків застава має бути повернута заставодавцю, оскільки вона не є безстроковою, а лише забезпечує покладені судом відповідні обов'язки.

Також паралельно до суду звернувся і сам заставодавець із таким самим клопотанням. Проте, вивчивши обидва документи, суддя відмовив у їх задоволенні. Як стверджує суддя, запобіжний захід у вигляді застави є безстроковим, а тому немає підстав для повернення коштів.

Як відомо, 6 березня прокурори Генеральної прокуратури та САП спільно з оперативниками Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України затримали Гвозденка за підозрою в одержанні хабара в 8000 доларів. За версією слідства, він вимагав та одержав від представника юридичної особи цю суму за підписання договору на здійснення біологічної меліорації водойми – Бучанського водосховища (84 га), яке розташоване в селі Гореничі Києво-Святошинського району Київської області.

Пізніше, суд обрав йому запобіжним заходом тримання під вартою з альтернативою застави в 250 тисяч гривень, які він вніс і вийшов із СІЗО. Після внесення суми на нього поклали такі обов'язки: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу; повідомляти про зміну місць проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками в кримінальному провадженні; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет. Проте нещодавно суд повернув Гвозденку закордонні паспорти і скасував заборону без дозволу залишати населений пункт, в якому він проживає.

Нагадаємо, суд продовжив відсторонення заступника голови Держводагентства від посади.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал